تعداد قربانیان کرونا در جهان از ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفت

به گزارش رکنا، سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه اعلام کرد بر اساس آمارهایی که از تمامی کشورهای جهان جمع‌آور کرده، تعداد کسانی که بر اساس آزمایش‌های پی‌سی‌آر و با تایید قطعی بر اثر ابتلا به ویروس «کوید۱۹» جان خود را از دست داده‌اند، از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سازمان بهداشت جهانی در بیانیه خود توضیح داد که طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا شاهد افزایش ۸۶ هزار نفری و تعداد قربانیان آن نیز بیش از ۵ هزار نفر بوده است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تا زمان نگارش این خبر، ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۲۱۳ نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده، ۳۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر جان باخته و حدود ۱ میلیون و ۸۰۲ هزار بیمار بهبود یافته‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته حدود ۱۵ هزارمورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد حدود ۹۰ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

13990228000003_Test_NewPhotoFree.JPG

ابتلای ۱۶۰۰ نظامی ارتش روسیه به کرونا

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در میان نظامیان و دانشجویان نظامی روسیه به بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده که ۱۶۰۰ نفر از آنها از نظامیان هستند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، تست ابتلا به کرونای ۱۶۲۲ نفر از پرسنل نیروهای مسلح و یگان‌های نظامی روسیه مثبت بوده است.

در این بیانیه آمده است که ۱۸ نفر از دانشجویان مدارس نظامی، ۱۲۱۶ نفر از دانشکده‌های نظامی و ۳۹۰ از کارمندان غیرنظامی که با وزارت دفاع قرارداد داشتند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

روند ابتلا به ویروس کرونا در روسیه نیز طی روزهای اخیر تصاعدی بوده است به گونه‌ای که بر اساس آخرین آمار ۲۷۲ هزار نفر در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر روسیه پس از آمریکا و اسپانیا، بیشترین تعداد مبتلا به ویروس کرونا را دارد.

کرونا | ترکیه ۱۶۱۰ مبتلای جدید و ۴۱ فوتی گزارش کرد

آخرین آمارهای ارائه شده توسط مسئولان درمانی ترکیه نشان می‌دهد شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹»، در این کشور از صد و چهل و هشت هزار نفر بیشتر شده است.

وزارت بهداشت ترکیه شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۶۱۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، در همین بازه زمانی همچنین ۴۱ بیمار مبتلا به این ویروس در ترکیه جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۱۴۸۰۶۷ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۴۰۹۶ تن افزایش یافت.

وزارت بهداشت ترکیه با بیان اینکه تا کنون بیش از یک میلیون و پانصد هزار مورد تست ابتلا به ویروس کرونا در این کشور انجام شده، گفت از تعداد کل بیماران، ۱۰۸ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه اعلام کرد بر اساس آمارهایی که از تمامی کشورهای جهان جمع‌آور کرده، تعداد کسانی که بر اساس آزمایش‌های پی‌سی‌آر و با تایید قطعی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

کرونا | ۲۷۶۲۵ فوتی در فرانسه؛ شمار مبتلایان انگلیس از ۲۴۰ هزار نفر گذشت

 در حالی که اروپا همچنان قاره کانونی شیوع ویروس «کووید۱۹» در جهان حساب می‌شود، شمار تلفات در این قاره به ۱۶۱ هزار نفر رسید.

وزارت بهداشت فرانسه شامگاه شنبه اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۷۲ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در بیانیه وزارت بهداشت فرانسه آمده است که در روزی که گذشت ۹۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه، به ۱۷۹۷۳۷ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۷۶۲۵ تن افزایش یافت. فرانسه از چندی پیش با پیشی گرفتن از اسپانیا در شمار تلفات این بیماری، در رتبه چهارم جدول کشورهای دارای بیشترین تعداد قربانی قرار گرفته است.

در ایتالیا، که زمانی کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا بود، با افزایش ۱۵۳ نفری به ۳۱۷۶۳ نفر رسیده است. این رقم تلفات روزانه، کمترین میزان در پنج هفته اخیر در ایتالیا است.

به نوشته رویترز، آژانس حفاظت مدنی ایتالیا در بیانیه‌ای گزارش داد از روز گذشته تا کنون آزمایش ابتلای ۸۷۵ نفر دیگر به این بیماری مثبت اعلام شده و بدین ترتیب شمار کل مبتلایان به ۲۲۴۷۶۰ نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت انگلیس نیز اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۴۵۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته رویترز، در همین بازه زمانی، ۴۶۸ بیمار بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس به ۲۴۰۱۶۱ نفر و تعداد موارد فوتی نیز به ۳۴۴۶۶ نفر افزایش یافت. این در حالی است که پیشتر برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند شمار قربانیان در انگلیس از چهل هزار نفر گذشته است.

وزارت بهداشت کانادا نیز اعلام کرد شمار مبتلایان این بیماری در این کشور از هفتادوپنج هزار و تعداد قربانیان آن از پنج هزار نفر و ششصد عبور کرده است.

بر این اساس، تعداد کل مبتلایان در کانادا با افزایش ۱۲۵۱ نفری، به ۷۵۸۶۴ نفر و شمار جان‌باختگان آن نیز با افزایش ۱۱۷ نفری به ۵۶۷۹ نفر رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه اعلام کرد بر اساس آمارهایی که از تمامی کشورهای جهان جمع‌آور کرده، تعداد کسانی که بر اساس آزمایش‌های پی‌سی‌آر و با تایید قطعی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به بیش از 50 هزار تن رسید

وزارت بهداشت سعودی بعد از ظهر شنبه مجموع شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را بیش از 50 هزار تن اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» یک مقام وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد که با ابتلای 2840 تن دیگر از شهروندان این کشور به کرونا، شمار قطعی ابتلا یافتگان به این ویروس به 51980 تن رسید. این در حالی است که میانگین مبتلایان به کرونا در این کشور در هفته گذشته 1500 تن در روز بود.

یک مقام سعودی در گفت وگو با تلویزیون دولتی این کشور گفت که تاکنون 302 تن بابت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. عربستان نخستین مورد ابتلای به ویروس کرونای جدید در این کشور را دوم مارچ (دوشنبه 12 اسفند) چند هفته پس از شیوع این ویروس در آسیا اعلام کرد.

این در حالی است که وزارت کشور آل سعود در روزهای گذشته از بیم شیوع هرچه بیشتر کرونا در این کشور از قرنطینه کامل پنج روزه سراسری طی تعطیلات عید فطر خبر داد. عربستان اعلام کرده از تاریخ 23 ماه مه (شنبه سوم خرداد) تا 27 مه (چهارشنبه 7 خرداد) سراسر این کشور در قرنطینه کامل خواهند بود.

وزارت کشور عربستان همچنین اعلام کرده که شهر مقدس مکه کماکان تحت ممنوعیت تردد کامل قرار دارد. این وزارتخانه در بیانیه خود افزوده که ممنوعیت ورود و خروج به مناطق، شهرها و محلات که هم اکنون تحت محدودیت هستند تا پایان ماه مبارک رمضان و عید فطر ادامه خواهد یافت.

قربانیان کرونا در آمریکا به 89 هزار نفر نزدیک شد

دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (یکشنبه) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته با مرگ یکهزار و ۲۲۴ نفر دیگر، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۸۸ هزار و ۷۵۴ نفر رسید.

طبق این آمار و ارقام، در بازه زمانی مذکور، ۲۴ هزار و ۹۹۶ نفر به جمع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۸۲۰ نفر برسد.

از طرف دیگر پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۷۷۳ نفر و مجموع قربانیان آن را ۹۰ هزار و ۱۱۳ نفر گزارش کرد. ایالت نیویورک با ۳۵۸ هزار و ۹۹ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۱۳۴ مورد فوتی، همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

طبق آمار و ارقام منتشر شده، تاکنون چهار میلیون و ۷۲۰ هزار و ۱۹۶ نفر از مردم سراسر جهان به «کووید-۱۹» آلوده شده‌اند و از آن میان ۳۱۳ هزار و ۲۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۶۷۴ نفر بهبودی یافته‌اند. ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان را دارد.

کرونا در اروپا / شمار مبتلایان در اسپانیا به 231 هزار نفر نزدیک شد

وزارت بهداشت اسپانیا امروز (شنبه) اعلام کرد که با ابتلای ۵۳۹ مورد جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور اروپایی به ۲۳۰ هزار و ۶۹۸ مورد رسید.

مقام‌های بهداشت و درمان اسپانیا همچنین اعلام کردند که در شبانه روز گذشته، با فوت ۱۰۴ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس «کووید-۱۹» در اسپانیا به ۲۷ هزار و ۵۶۳ نفر رسید.

از طرف دیگر، وزارت بهداشت بلژیک نیز اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۸ مورد جدید به مبتلایان به کرونا در این کشور افزوده شده تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته به ۵۴ هزار و ۹۸۹ نفر برسد.

طبق اعلام وزارت بهداشت بلژیک، در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ ۴۶ نفر دیگر، مجموع قربانیان کرونا در این کشور اروپایی به ۹ هزار و پنج نفر رسید.

مقام‌های بهداشت و درمان لهستان نیز اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۸ مورد جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شد و مجموع این آمار به ۱۸ هزار و ۱۸۴ نفر رسید و همچنین با مرگ پنج مورد جدید، تعداد قربانیان کروناویروس در این کشور اروپایی به ۹۱۲ نفر افزایش یافت.

بنا به گزارش مقام‌های وزارت بهداشت اوکراین، ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای ۵۲۸ نفر به کرونا مورد تأیید قرار گرفت و مجموع افراد آلوده به کووید-۱۹ به ۱۷ هزار و ۸۵۸ نفر افزایش یافت و با مرگ ۲۱ مورد جدید، مجموع قربانیان کرونا در اوکراین به ۴۹۷ نفر رسید.

مقام‌های وزارت بهداشت اتریش نیز اعلام کردند که در شبانه روز گذشته، ۹۲ مورد جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر برسد و همچنین در بازه زمانی مذکور یک نفر جان خود را از دست داد و مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۶۲۹ نفر رسید.

طبق آمار و ارقام پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، تاکنون دستکم چهار میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۷۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از آن میان ۳۰۸ هزار و ۹۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۵۱۹ نفر بهبودی یافته‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟