جو بایدن به آمریکایی ها: لطفا وایتکس نخورید!

به گزارش رکنا، بایدن در واکنش به گفته‌های ترامپ که تیتر نخست رسانه‌های جهان است؛ در توئیتی از روی مزاح گفت: باورم نمی‌شود که این را می‌گویم؛ ولی لطفاً وایتکس نخورید. ترامپ روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری گفته بود که دانشمندان باید تحقیق کنند آیا تزریق مواد ضدعفونی کننده یا تابش مستقیم نور به درون بدن افراد مبتلا به ویروس کرونا در درمان این بیماری تنفسی مؤثر است یا خیر!

اما وی روز جمعه بعد از آن که انتقاد‌ها شدت گرفت، مدعی شد که قصدش از بیان این اظهارات فقط شوخی بوده است. این در حالی است که حتی تحلیل گران فاکس نیوز- رسانه طرفدار ترامپ- هم می‌گویند حین بیان این موضوع، هیچ نشانه‌ای مبنی بر شوخ‌طبعی در لحن گفتار و زبان بدن ترامپ نبوده است. از سوی دیگر، اظهارات وی به قدری تکان دهنده بود که سازمان غذا و داروی آمریکا فوری به آن واکنش نشان داد و به مردم توصیه کرد «مبادا به خوردن مواد ضدعفونی کننده روی بیاورند». گفتنی است این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ توصیه‌های اشتباه ارائه می‌دهد. او در ابتدای شیوع بیماری بار‌ها به پزشکان تاکید می‌کرد که چرا از واکسن آنفلوآنزا برای کرونا استفاده نمی‌شود که کلا موضوع اشتباهی بود. او همچنین توصیه به استفاده از داروی هیدروکسین کلورکین که بیشتر به داروی مالاریا معروف است، می‌کرد که پزشکان بار‌ها و بار‌ها تاکید کردند هیچ سند جدی وجود ندارد که این دارو به صورت قطعی می‌تواند به درمان کرونا کمک کند، چراکه تنها این دارو برای تقویت سیستم ایمنی بدن تجویز می‌شود و تاثیر مستقیمی برای مقابله با کرونا ندارد. دونالد ترامپ حتی یک‌بار مدعی شد که استعداد پزشک شدن را نیز دارد.

چیزی که اکنون نباید فراموش کرد، این است که ترامپ بیش از این که نگران وضعیت کرونا در کشور باشد، نگران آن است که چگونه در رسانه‌ها و افکار عمومی قضاوت می‌شود، حضور متعدد رسانه‌ای ترامپ به نظر می‌رسد بیش از این که برای ترامپ موفقیت‌آمیز باشد به ضرر او تمام شده است. به نوشته نیویورک‌تایمز، سبک زندگی دونالد ترامپ تغییر کرده و همه کار‌های او به کاخ سفید محدود شده و تنها رسانه‌ها را رصد می‌کند و به صورت هفتگی به همراه مایک پنس آزمایش می‌دهد که به ویروس کرونا مبتلا نشده باشد. حال باید دید که دونالد ترامپ تا کی قصد دارد به این رویکرد خود ادامه دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟