«حسان دیاب»، نخست‌وزیر لبنان اوضاع این کشور به دلیل شیوع کرونا را نگران کننده دانست و گفت که بهتر است مردم در خانه‌ها بمانند.

او شامگاه شنبه (یکم فروردین) در نشست خبری گفت که دولت لبنان به ریاست وی متناسب با روند انتشار کرونا در این کشور و جهان اقدامات لازم را اتخاذ کرده است.

او با بیان اینکه این اقدامات تا حدود زیادی در جلوگیری از شیوع کرونا مؤثر بودة از عدم التزام برخی به قوانین و توصیه‌ها مربوط به کرونا انتقاد کرد.

نخست‌وزیر لبنان از ارتش و نیروهای امنیتی این کشور و شهرداری‌ها خواست تدابیر و اقدامات سختگیرانه بر شهروندان لبنانی به منظور رعایت مقررات را بیشتر کنند.

او گفت که کابینه دولت به این نتیجه رسیده است که گشتی‌های امنیتی راه‌اندازی شود و ایست‌ و بازرسی به منظور اجرای مقررات مروبط به کرونا انجام شود..

دیاب گفت: «از لبنانی‌ها می‌خواهیم خود ممنوعیت آمد و شد را رعایت کنند و مسئولیت در این شرایط، در آن واحد بر عهده جامعه، تک تک افراد و مراجع رسمی است».

او گفت که دولت تصمیم گرفته است که دستگاه‌های امنیتی و نظامی را مأمور اجرای برنامه‌های فوری به منظور ممانعت از خروج شهروندان از خانه‌هایشان کند مگر اینکه مجبور به خروج باشند.

حسان دیاب همچنین گفت که دولت لبنان تلاش می کنند قیمت موارد پزشکی لازم برای حمایت از افراد در برابر کرونا ثابت باقی بماند.

وزیر بهداشت لبنان امروز شنبه در توییتر خبر داد که طی ۴۸ ساعت گذشته ۸۰ نفر در این کشور کرونا گرفته اند. ۲۱۴ نفر در لبنان تاکنون به کووید ۱۹ دچار شده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟