«آنا برنابیچ» در این برنامه تمامی شهروندان صربستان را به رعایت مقررات وضعیت اضطراری و ممنوعیت تردد در خیابان های شهر از ساعت ۲۰ تا ۵ صبح فرا خواند.

وی همچنین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از تمامی شهروندان صربستان درخواست کرد که بدون ضرورت از خانه بیرون نیایند.

بنا بر اظهارات نخست وزیر صربستان، تاکنون ۱۳۵ نفر به ویروس کرونا در این کشور مبتلا شده‌اند.

برنابیچ با اشاره به تلاش های ریاست جمهوری گفت که محموله بزرگی از تجهیزات پزشکی حفاظتی و همچنین متخصصان پزشکی را در ۲۴ ساعت آینده از کشور چین انتظار داریم.

وی همچنین خبر داد که از ساعت ۲۰ شنبه شب (دوم فروردین) حمل و نقل عمومی در شهر متوقف خواهد شد و از یکشنبه شب سوم فروردین تمامی رستوران ها و قهوه خانه ها بسته خواهند شد.

«زلاتیبور لونچار» وزیر بهداشت و درمان صربستان نیز امروز ( جمعه اول فرودین ماه) بیماری «همه گیر» ناشی از ویروس کرونا را در سراسر کشور اعلام کرد.

دولت صربستان صبح پنجشنبه ۱۹ مارس (۲۹ اسفند ماه) به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، پرواز هواپیماهای مسافربری از فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا بلگراد، پایتخت صربستان را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد.

فرودگاه نیکولا تسلا برای تمامی پروازهای بشردوستانه و ترافیک باری باز خواهد ماند و همچنین حریم فضایی صربستان برای عبور تمامی پروازها باز است.

رییس جمهوری صربستان همچنین شامگاه یکشنبه گذشته (۲۵ اسفند) به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در سراسر کشور وضع اضطراری اعلام کرد.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده توسط دولت صربستان، تردد افراد سالمند بالاتر از ۶۵ سال در شهرها و افراد بالاتر از ۷۰ سال در روستاها ممنوع است و دولت برای این افراد، تسهیلاتی را فراهم خواهد آورد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟