به گزارش رکنا، روزنامه تاون هال نوشت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با این روزنامه اعلام کرد در سفر به عربستان سعودی به مقامات این کشور در خصوص کوتاه آمدن در برابر ایران هشدار داده است.

پمپئو مدعی شد: «رهبران این منطقه به‌طور بنیادین می‌دانند که (شهید سپهبد) قاسم سلیمانی تروریستی بود (!) که نه تنها صدها آمریکایی که از آن خبر داریم بلکه هزاران نفر از مردم خودشان را کشته بود. آن‌ها عمیقاً قدردان اقدام رئیس‌جمهور ترامپ هستند که فردی را کشت که در مرکزیت خشونت‌های این منطقه قرار داشت. آن‌ها قدردان کاری هستند که ما انجام دادیم.»

پمپئو همچنین در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود درباره ایران اعلام کرد: «سران کشورهای منطقه قدردان توانایی آمریکا در حمایت از موضعی بازدارنده هستند که اتخاذ کرده‌ایم و می‌دانند که اگر کوتاه بیاییم، اگر در مقابل امپریالیسم عقب برویم، از این رژیم انقلابی تئوکراتیک که جان مردم عادی را می‌گیرد، چه در اردن باشد چه بحرین یا اینجا در عربستان سعودی یا امارات، بدترین اتفاق ممکن روی خواهد داد.»

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «آن‌ها قدردان حضور ما، حمایت ما و تلاش ما به‌عنوان بخشی از این ائتلاف هستند، خواه در تنگه هرمز باشد یا در اروپا یا در اینجا بر روی زمین.»

پمپئو همچنین مدعی شد: «تهدید ایران همچنان پا برجا است و نه فقط آمریکا بلکه تمام جهان باید هوشیاری، بازدارندگی و فشار بر رژیم ایران را ادامه دهند تا مردم ایران بتوانند در نهایت موفق شوند. پمپئو درباره تعریف خود درباره موفقیت مردم ایران توضیحی نداد.»

پمپئو پیش‌تر در صفحه شخصی خود در توییتر نیز مدعی شده بود: «واشنگتن به تعهد قدرتمند خود به امنیت عربستان سعودی تاکید دارد. در این سفر با مقامات سعودی درباره نحوه تقابل با رفتار‌های شرورانه ایران رایزنی کردیم.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟