محمدرضا مرندی در تحلیل انتخابات آمریکا با بیان اینکه هر دو حزب آمریکایی دچار بحران شدید اخلاقی و سیاسی شده‌اند، اظهار داشت: مهمترین بحران اخلاقی حزب جمهوری خواه به کاندیداتوری ترامپ این است که به صداقت در گفتار پایبند نیست و آمریکا را منزوی کرده به گونه ای که امروزه آمریکا از اروپا جدا شده و با روسیه و چین درگیر است.

وی افزود: بهترین گزینه برای جمهوری اسلامی ایران ترامپ است، زیرا هیچ گزینه ای همچون وی نمی تواند آمریکا را از هم بپاشاند و احمقانه دشمنی کند بر خلاف دموکرات‌ها که تیزبینانه عمل می کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: کلاه بزرگ برجام را هم این حزب دموکرات ها به ریاست جمهوری اوباما بر سر ما گذاشتند درحالی که ترامپ از وقتی روی کار آمده آمریکا از نظر داخلی و خارجی تضعیف شده و اکنون در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

مرندی گفت: معتقد هستم اگر یک دوره دیگر ترامپ رییس جمهور باقی بماند آمریکا مانند شوروی از درون خواهد پاشید با این تفاوت که شوروی با تقسیم جمهوری ها از هم پاشید و آمریکا با تقسیم ایالت ها و وقوع جنگ داخلی که خود آمریکایی‌ها نیز به این موضوع ادعان دارند.

وی افزود: حزب دموکرات هم در انتخابات ۲۰۱۶ به صورت درون حزبی در نتیجه انتخابات دخل و تصرف کرد به گونه‌ای که آرای سندرز که بیشتر از کلینتون بود، پایین کشیده و کلینتون پیروز شد و همین کار را هشت ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در درون حزب دموکرات انجام شد و شاهد این بودیم که به دنبال تلاش برای جوبایدن کاندیدای اصلی حزب دموکرات، آرا جابجا شد که البته این جابجایی آرا در داخل حزب دموکرات مشکل ایجاد می کند و مسئولیت حزب را زیر سوال می‌برد.

وی عنوان کرد: دو گزینه به نام ترامپ و سندرز اگر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شوند به سود نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود؛ ترامپ به دلیل اینکه فردی بی خرد است و تصمیمات غیر عاقلانه اتخاذ می‌کند و از طرف دیگر سندرز در حزب دموکراتها که گرایش‌های ضد اسرائیلی و متمایل به ایران دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟