به گزارش رکنا، اتحادیه پارلمان‌های عربی امروز (شنبه) نشستی اضطراری برای بررسی راه‌های پاسخ به طرم آمریکایی «معامله قرن» در اردن برگزار کرد.

در این نشست رئیس شورای ملی فلسطین «سلیم زغنون» و نمایندگان پارلمانی از بیست کشور عرب حضور داشتند که شانزده نفر آنها رئیس پارلمان بودند.

بر اساس گزارش «العهد»، بری در این نشست که سی‌امین دوره نشست پارلمان‌های عربی بود، اعلام کرد: فلسطین نیاز دارد که شمشیرها با او باشند نه علیه او. معامله قرن پروژه جنگ است نه صلح.

رئیس پارلمان لبنان در ادامه بر رد مطلق اسکان دائمی آوارگان فلسطینی در کشورهای میزبان تأکید کرد.

نبیه بری سپس اعلام کرد، معامله قرن نسخه‌ای برابر اصل از پروژه «بنیامین نتانیاهو» از سال ۲۰۱۱ تا کنون است و فلسطین امروز نیاز به بیداری کشورهای عربی دارد.

رئیس پارلمان لبنان ضمن اعلام اینکه سقوط فلسطین مانند سقوط امت اسلام است، افزود: معامله قرن به خلع سلاح مقاومت در نوار غره فرا می‌خواند که دعوتی آشکار به کشتار فلسطینی-فلسطینی است؛ لبنان و پارلمان لبنان تمام بندهای این طرح را مردود می‌دانند.

بری در پایان گفت: تنها دو عامل اصلی ما را به فلسطین نزدیک می‌کند و این دو عامل وحدت و مقاومت، سپس مقاومت و مقاومت هستند.

معامله قرن هشتم بهمن ماه در آمریکا رونمایی شد، طرحی که حق فلسطینی‌ها در قدس و حق بازگشت آوارگان را به رسمیت نمی‌شناسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟