به گزارش رکنا، «جانگ جون» در مصاحبه با خبرنگاران که تلویزیون مرکزی چین امروز – یکشنبه - آن را پخش کرد تاکید کرد که رفتارها و اقدامات خشونت بار، ماجراجویانه و یکجانبه آمریکا، نقض نرم ها و موازین بنیادین بین المللی است.

او گفت که کشورش قصد دارد به عنوان یک بازیگر فعال هر چه در توان دارد برای جلوگیری از تشدید تنش ها و ثبات در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس برعهده گیرد و در این راستا نقش سازنده ایفا خواهد کرد.

این مقام چینی تصریح کرد که کشورش به عنوان عضو دایم شورای امنیت همه مسایل و تحولات را با دقت زیر نظر دارد و بر آن است که از تلاش های دیپلماتیک برای پیشگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل بهره بگیرد.

جانگ افزود که در همین ارتباط وزیر خارجه چین با وزیران خارجه ایران، روسیه و فرانسه گفت‌وگو و تاکید کرده است که چین مخالف استفاده از زور و خشونت در روابط بین المللی است.

فرستاده چین خاطر نشان کرد حق حاکمیت عراق باید مورد احترام شمرده شود و آمریکا باید از استفاده ابزاری از زور و قوه قهریه خودداری کرده و به دنبال گفت و گو برای حل اختلافات بین المللی باشد.

به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد شورای امنیت اولین و مهمترین مسئول حراست از صلح و امنیت بین المللی است و اعضای شورای باید برای کاهش تنش ها تلاش کنند.

نماینده چین در سازمان ملل اقدام نظامی آمریکا در ترور سردار سلیمانی و همرزمانش را باعث شکل گیری تحولات بسیار اساسی و نگران کننده در منطقه دانست و گفت برعهده شورای امنیت است با این موضوع و برای کاهش تنش ها با جدیت برخورد کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟