به گزارش رکنا، بر اساس بیانیه این گروه که در خبرگزاری رسمی عراق (واع) منتشر شد، طی عملیات مشترک عراق با نیروهای ائتلاف، سه مقر داعش در استان کرکوک نابود شد و پنج تروریست از جمله «ابوبراء» از سرکرده‌های داعش نیز در این عملیات کشته شدند و یک تروریست زخمی نیز دستگیر شد. همچنین چندین کمربند انفجاری، بمب و نارنجک‌های دست‌ساز و چندین قبضه کلاشینکوف از این مقرهای شناسایی شده، توقیف شد.

وزارت کشور عراق نیز، از شناسایی و توقیف یک انبار تسلیحات در شهرستان «عنة» واقع در استان الانبار خبر داد و طی بیانیه‌ای اعلام کرد که طی عملیات میدانی برای پاکسازی روستای «الخسفة» از توابع، عنة، این انبار تسلیحات شناسایی و توقیف شد.

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال ۲۰۱۴، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی موفق شدند در سال ۲۰۱۷ تروریست‎ها را از کشورشان اخراج کنند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در برخی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در برخی از مناطق این کشور از جمله الانبار انجام می‎دهند به ویژه که گزارش‌هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها در مرز مشترک عراق و سوریه و تلاش واشنگتن برای احیای مجدد گروه تروریستی داعش با نامی جدید منتشر می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟