به گزارش رکنا، کلاوس لدرر، سناتور امور فرهنگی برلین از حزب چپ‌های آلمان، گفته است که جشنی با عنوان "مسیر انقلاب" در هفت نقطه از شهر برلین از چهارم تا دهم نوامبر ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. هفت میدان شهر برلین به عنوان نماد رویدادهای مهم و تاریخی این شهر در سال‌های ۱۹۸۹/۱۹۹۰ برگزیده شده‌اند.

میدان‌های منتخب برای سالگرد فروپاشی دیوار برلین از جمله میدان آلکساندر، دروازه براندنبورگ و کورفورستن‌دام هستند. در این اماکن قرار است از چهارم نوامبر به کمک تصویر، فیلم‌ و صوت‌ صحنه‌‌هایی تاریخی بازسازی شوند.

بازسازی‌ صحنه‌های تاریخی بازدیدکنندگان را به ۳۰ سال پیش خواهد برد و فروپاشی دیوار برلین را به نمایش خواهد گذاشت. نمایشگاه‌ها و برنامه‌های متنوعی جشنواره برلین را همراهی خواهند کرد.

در نهم نوامبر ۲۰۱۹، در سی‌امین سالگرد سقوط دیوار برلین، پایتخت آلمان به صحنه کنسرتی جهانی تبدیل خواهد شد که در آن هنرمندان و خوانندگان سرشناسی هنرنمایی خواهند کرد.

موریتس فان دولمن، مسئول پروژه‌های فرهنگی برلین، می‌گوید ده‌ها آهنگساز بین‌المللی، ارکستر و گروه‌های مختلف موسیقی با مهمانانی از سراسر جهان به این شهر خواهند آمد.

فرو ریختن دیوار برلین یکی از مهم‌ترین حوادث تاریخی آلمان و جهان در عصر معاصر به شمار می‌آید. از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۹ دیوار برلین نه تنها یک شهر، بلکه جهان را به دو بخش تقسیم کرده بود.

امروزه تنها در چند نقطه از برلین بقایای دیوار قابل مشاهده است. اما آنچه شهر برلین برای سی‌امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین در نظر گرفته زنده کردن یاد این حادثه تاریخی است. انتظار می‌رود ده‌ها هزار نفر در جشن برلین شرکت جویند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟