به گزارش رکنا، کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان با اعلام بیانیه‌ای عاملان حمله بامداد امروز به پاسگاه مرزی این کشور در مرز با ازبکستان را از اعضاء گروه تروریستی داعش عنوان کرد.

در این اطلاعیه آمده است: در جریان بازپرسی مهاجمین بازداشت شده معلوم شد که گروه مسلح تروریستی که بامداد امروز به پاسگاه مرزی شماره 4 «عشق آباد» واحد نظامی «سلطان آباد» تاجیکستان حمله کرد، در تاریخ 3 نوامبر سال جاری از ولسوالی «قلعه زال» افغانستان با دستور ویژه و با استفاده از تاریکی شب از مرز دولتی به طور غیر قانونی عبور کرده و به قلمرو ناحیه «قبادیان» تاجیکستان وارد شدند.

آنها پاسگاه مرزی «عشق آباد» را برای خود مناسب یافته و اقدام به تهاجم مسلحانه کردند.

کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان تاکید کرده است که تمام مهاجمان اعضاء گروه ترویستی داعش می باشند.

صبح امروز مرکز مطبوعاتی نیروهای مرزبانی کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان از حمله مسلحانه یک گروه ناشناس به یک پاسگاه مرزی این کشور خبر داد.

بنابر این گزارش، ساعت 3.23 دقیقه بامداد یک گروه مسلح 20 نفره ناشناس به پاسگاه مرزی شماره 4 «عشق آباد» واحد مرزبانی «سلطان آباد» تاجیکستان حمله و 5 قبضه سلاح کلاشینکف را تصرف کرد.

پس از این حادثه و در نتیجه عملیات نهادهای امنیتی تاجیکستان 15 نفر از اعضای این گروه از کشته و پنج نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

در نتیجه این درگیری‌ها، یک سرباز نیروهای مرزبانی و یک کارمند وزارت کشور تاجیکستان کشته شدند.

واحد نظامی «سلطان آباد» در منطقه «رودکی» اطراف شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟