به گزارش رکنا،‌به نقل از خبرگزاری «تاس»، "نیکلاس مادورو" رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که در نشست کمیسیون بین دولتی روسیه-ونزوئلا که روز شنبه در کارکاس برگزار شد، دو طرف درباره شرایط توسعه همکاری‌ها دو کشور در عرصه نظامی-فنی، انرژی و اقتصادی به توافق رسیدند.

مادورو در پایان دیدار خود با "یوری بوریسوف" معاون نخست وزیر روسیه که نزدیک به یک ساعت به طول انجامید، گفت: «همکاری‌های نظامی-فنی بین دو کشور مطابق با برنامه ریزی انجام شده در حال توسعه است و ما تمامی قراردادها در زمینه حمایت و مشاوره در عرصه‌های مختلف نظامی را امضاء کرده‌ایم.»

رئیس جمهوری ونزوئلا یادآور شد که طی سالها همکاری‌ها با روسیه، بین دو کشور 264 توافقنامه در 23 عرصه راهبردی از جمله در عرصه‌های نظامی-فنی، انرژی، صنایع، مالی، کشاورزی صنعتی و تجاری امضاء و در حال تحقق هستند.

به گفته مادورو، سفر معاون نخست وزیر روسیه به کاراکاس، پس از مذاکرات وی با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در مسکو، اهمیت زیادی داشته و توافقات صورت گرفته بین رهبران دو کشور را تحقق می بخشد.

یوری بوریسوف نیز پس از مذاکرات خود با رئیس جمهوری ونزوئلا در جمع خبرنگاران اعلام کرد که فدراسیون روسیه و ونزوئلا قصد دارند برنامه‌ای راهبردی برای همکاری‌های درازمدت تهیه کنند. وی گفت: «تا نشست بعدی کمیسیون بین دولتی تلاش خواهد شد اسناد راهبردی برای توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های نظامی-فنی و انرژی تا سال 2030 مشخص گردد.»

به گفته وی سفر وی به کاراکاس جنبه فنی داشته و در جریان آن مسائل کلی مربوط به توسعه روابط دوجانبه مورد بررسی مقامات دو کشور قرار گرفت.

مقامات کاراکاس نیز اعلام کردند که اسناد امضاء شده در جریان سفر معاون نخست وزیر روسیه به ونزوئلا، حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور را 10 درصد افزایش خواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟