دو فرمانده داعش در حمله نیروی هوایی عراق کشته شدند

به گزارش رکنا، یک منبع امنیتی در عراق خبر داد که جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور شب گذشته (پنج‌شنبه) دو مقر تروریست‌ها در عمق کوههای «حمرین» در شرق عراق را بمباران کردند.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، در این حمله که در ۷۴ کیلومتری شمال شرق شهر «بعقوبه» صورت گرفت، فرمانده تروریست‌های داعش در کوههای «حمرین» و معاون وی به همراه دو تروریست دیگر کشته شدند.

به گفته وی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق پیش از این حمله، موقعیت حضور تروریست‌ها را در اختیار نیروی هوایی قرار داده بودند.

رشته کوه «حمرین» که از استان دیالی تا استان‌های کرکوک و صلاح‌الدین امتداد یافته است، یکی از مراکز عمده حضور هسته‌های داعش در عراق به شمار می‌رود. پس از آزادسازی شهر موصل در نهم ژوئیه ۲۰۱۷ (۱۸ تیر ۹۶) بسیاری از تروریست‌های فراری در این منطقه و بیابان‌های غرب الانبار و منطقه بیابانی میان الانبار، صلاح‌الدین و نینوی مخفی شدند و از هر گاهی با حمله به روستاها، ایجاد ناامنی می‌کنند.

در این راستا عملیات «اراده النصر» از ۱۶ تیرماه گذشته برای پاکسازی مناطق بیابانی الانبار، صلاح‌الدین و نینوی آغاز شده است. (جزئیات بیشتر).روز گذشته (پنج‌شنبه) الحشد الشعبی عراق از کشته شدن سه تن از نیروهای خود در منطقه «سید غرایب» در شمال بغداد و پاکسازی کامل این منطقه از حضور تروریست‌ها داعش خبر داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟