جمعی از سارقان پورتوریکویی با حمله به یک ایستگاه پلیس ۵۰ قبضه سلاح گرم و ۴۰۰۰ گلوله را به سرقت بردند.

آن‌ها با سرقت سلاح از پایگاه پلیس در نظر دارند «ریکاردو روسلو» فرماندار پورتوریکو را تهدید کنند تا به استعفا رضایت دهد. او به فساد اخلاقی و مالی متهم است.

پلیس هنوز موفق به شناسایی و بازداشت سارقان نشده است. این در حالی است که تعدادی از سلاح‌های گرم به سرقت رفته در نقاط مختلف شهر سان خوآن، پایتخت پورتوریکو کشف شده است.

سارقان در کنار اسلحه‌های کشف شده پیامی تهدید آمیز برای فرماندار پورتوریکو روی دیوار نوشته شده و او را تهدید کرده و خواستار استعفایش شده اند. پیام تهدید آن‌ها با محتوای «یا استعفا کن یا کشته شو» برگرفته از شیوه تهدید پابلو اسکوبار، رئیس بزرگترین کارتل مواد مخدر در کلمبیا است که به مخالفان خود پیام می‌داد «یا رشوه را قبول کن یا زندگیت را بده».

روزنامه «ال وسرو» به نقل از پلیس پورتوریکو نوشت: تمم زوایای این ماجرا بررسی می‌شود و پلیس به زود سارقان و عاملان تهدید فرماندار را شناسایی می‌کنند.

سرقت از پایگاه پلیس و تهدید فرماندار پورتوریکو پس از آن رخ داد که ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور با برگزاری راهپیمایی خواستار استعفای ریکاردو روسلو به دلیل فساد اخلاقی شده اند.

او متهم به داشتن روابط غیراخلاقی با ۱۱ تن از اعضای کابینه خود است. بیش از ۹۰۰ صفحه پیام غیراخلاقی بین روسلو و اعضای کابینه او در اختیار پلیس قرار گرفته که حاکی از روابط او با همکاران خود و همچنین لطیفه‌هایی توهین آمیز درباره قربانیان توفان ماریا است.

در پی انتشار پیام‌های غیراخلاقی، روسلو به طور رسمی عذرخواهی کرد، ولی اعلام کرده است تصمیمی برای استعفا ندارد.

پورتوریکو از کشور‌های تحت حاکمیت سیاسی آمریکا است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟