به گزارش رکنا، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که «کان سرکان داملارکیا» 20 ساله از هوستن تگزاس به دلیل تلاش برای کمک به داعش گناهکار شناخته شد.

به گزارش «هیل»، این شهروند آمریکایی به دلیل ارائه اطلاعات به دیگر طرفداران داعش درباره ساخت خانگی سلاح‌های اتوماتیک و مواد منفجره گناهکار شناخته شد.

حکم وی از 30 سپتامبر اجرا خواهد شد و وی با 20 سال حبس در زندان فدرال و جریمه نقدی تا سقف 250 هزار دلار مواجه است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که داملارکیا از آگوست 2017 تا زمان دستگیری‌اش در دسامبر 2017 بصورت آنلاین با حامیان داعش در تماس بوده و خودش تصریح کرده تا در افغانستان و یا سوریه برای داعش بجنگد.

وی همچنین گفته که چنانچه نمی‌توانست قادر به پیوستن به داعش در خارج از این کشور باشد برای انجام حمله به "غیر مسلمانان" در آمریکا اقدام می‌کرد.

شاخه خوراسان گروه تروریستی داعش در افغانستان در سال 2015 میلادی در حضور کامل و گسترده اطلاعاتی و نظامی آمریکا در این کشور ظهور کرد.

برخی مقامات محلی، نمایندگان پارلمان و سنا و شماری از مقامات سابق و کشورهای منطقه، آمریکا را به حمایت اطلاعاتی، تسلیحاتی و تدارکاتی داعش متهم می‌کنند.

از سوی دیگر نیز برخی داعش را دستاویز واشنگتن برای ادامه حضور نظامی در افغانستان دانسته و ادعای آمریکایی مبنی بر اینکه این حضور از وقوع حملات داعش در خاک آمریکا جلوگیری می‌کند را مضحک خوانده و می‌گویند داعش برای انجام حملات در خاک آمریکا به افغانستان نیازی ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟