به گزارش رکنا ، به نقل از پایگاه خبری سان، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ضمن محکوم کردن اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه «صادق خان» شهردار لندن، تأکید کرد که به داشتن یک شهردار مسلمان افتخار می‌کند.
کوربین که در جمع هزاران نفر از تظاهرکنندگانی که برای اعتراض به سفر ترامپ به انگلیس در میدان تاریخی «ترافالگار» لندن تجمع کرده بودند سخن می‌گفت، تصریح کرد: «من بسیار متأسفم که در آستانه جشن عید [فطر] شهردار ما یعنی صادق خان این‌چنین هدف حمله قرار گرفته است. من افتخار می‌کنم که لندن یک شهردار مسلمان دارد و ما این‌گونه می‌توانیم با اسلام‌هراسی، یهودی‌ستیزی و هرگونه نژادپرستی در جامعه خود مبارزه کنیم.»
دونالد ترامپ وز دوشنبه در بدو ورودش به لندن با انتشار توئیتی به‌شدت از صادق‌خان شهردار این شهر انتقاد و وی را یک بازنده کامل توصیف کرده بود.
وی پیش از سفرش به انگلیس نیز طی توئیتی از صادق خان انتقاد کرده و گفته بود: «صادق خان تمام کارها را خراب کرده و باعث شده تا انگلیس که متحد دیرینه ما است برای استقبال از من اقدامات احمقانه‌ای انجام دهد. صادق خان به سختی شکست خورده او باید به جای توجه به سفرمن نگاهی به وضعیت شهر لندن داشته باشد.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟