به گزارش رکنا ، این واکنشی به مقاله شهردار لندن در انتقاد از سفر سه روزه آقای ترامپ به بریتانیا بود. صادق خان،‌ دونالد ترامپ را نمونه بزرگی از راستگرایی افراطی رو به رشد و تهدیدی برای همه جهان دانسته بود.
یک سخنگوی شهردار لندن این واکنش رئیس جمهوری آمریکا را "اقدامی کودکانه" توصیف کرد.
آقای ترامپ،‌ در چند توییت شهردار لندن را با بیل د بلاسیو، شهردار نیویورک،‌ که یک دموکرات لیبرال است مقایسه کرد و نوشت: خان من را خیلی به یاد شهردار "خیلی احمق و بی‌کفایت" نیویورک بیل د بلاسیو، می‌اندازد. "فقط قدش نصف اوست" 
بیل د بلاسیو، شهردار نیویورک هم در توییتر به این اظهارات آقای ترامپ واکنش تندی نشان داد و گفت که از صادق خان حمایت می‌کند.
او در یک توییت تلافی جویانه نوشت که ترامپ هم مثل بردار دوقلوی پوتین است فقط "دوران ریاست جمهوری اش کوتاه تر است."
جدال لفظی رئیس جمهور آمریکا با صادق خان سابقه طولانی دارد: او قبلا شهردار لندن را به تست هوش دعوت کرده بود و همچنین از واکنش او به حمله سال ۲۰۱۷ در پل لندن (لاندان بریج) انتقاد کرده بود.
ایر فورس وان، هواپیمای ویژه رئیس جمهور آمریکا در ساعت ۹ صبح به وقت محلی در فرودگاه استنستد در شمال لندن به زمین نشست.
او در اولین دیدار رسمی اش در کاخ باکینگهام با ملکه الیزابت دیدار کرده است.
دونالد ترامپ پس از ورودش به لندن از کلیسای وست‌مینستر در مرکز پایتخت دیدار خواهد کرد و سپس برای عصرانه پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا و کامیلا، همسرش را خواهد دید.
پیام ویدئویی صادق خان به دونالد ترامپ درباره احترام به حقوق زنان
همزمان ویدئویی از صادق خان منتشر شده است که در پیامی آقای ترامپ را مستقیما خطاب قرار داده و از او خواسته که به حقوق زنان احترام بگذارد.
او در این ویدئو میگوید که "آقای ترامپ ارزش‌های تو کاملا بر خلاف ارزشهای شهر لندن و این کشور (بریتانیا) است."
آقای خان همچنین با اشاره به قوانین محدودیت سقط جنین در آمریکا می‌گوید: "آنچه ما در آمریکا میبینیم مغایر حقوق زنان است."برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟