به گفته مقامات، تجهیزات آزمایش هوا در نزدیکی این محل وجود اورانیوم و نپتونیوم ۲۳۷ را در مدرسه کرنر تشخیص داد. این مدرسه در شهر پایکتون در جنوب ایالت اوهایو واقع شده و ۳۰۰ دانش آموز و ۲۵ پرسنل دارد.

تاسیسات هسته‌ای در نزدیکی این مدرسه تا قبل از بسته شدن در سال ۲۰۰۱، اورانیوم با خلوص قابل استفاده در ساخت تسلیحات اتمی برای وزارت انرژی آمریکا تولید می‌کرد.

گفته شده که این مدرسه تا زمان مشخص شدن منبع و سطح آلودگی و تاثیرات بالقوه آن بر سلامت عمومی و محیط زیست، تعطیل خواهد بود.

این نیروگاه بین سال های ۱۹۵۴ تا ۲۰۰۱، برای وزارت انرژی آمریکا و برنامه تسلیحات اتمی این کشور، مواد هسته‌ای تولید می‌کرد.

وزارت انرژی گفته: "پس از جنگ سرد، ساخت تسلیحات ساخته شده با اورانیوم به حال تعلیق درآمد و تاسیسات تولید آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شد."

عملیات برای پاکسازی این محل از آلودگی مواد رادیو اکتیو در جریان است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش کرده که دانشمندان دانشگاه آریزونای شمالی، برای تعیین میزان آلودگی منطقه، از هوا، آب و خاک آن نمونه‌برداری کردند.

گزارش این دانشمندان به همراه ارزیابی‌های وزارت انرژی، مقامات محلی را به تعطیلی این مدرسه ترغیب کرد.

جنیفر چندلر، از مقامات محلی به سی‌ان‌ان گفت که در پنج سال گذشته ۵ نفر از کودکان در این منطقه به سرطان مبتلا شدند که سه نفر از آن‌ها جان باختند.

خانم چندلر گفته: "نمی‌تونید ادعایی بدون مدرک بکنید. چه چیز باعث این مرگ و میر شده؟ آیا دلایل ژنتیکی داشته؟ آیا این سرطان‌ها به محیط زیست مرتبط بوده؟ من درزمینه پزشکی تخصصی ندارم. می‌دونید این یک بازی نیست. این به جان انسان‌ها مربوط می شه."برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟