به گزارش رکنا، ستاد اطلاع رسانی امنیتی اعلام کرد همه تظاهرکنندگان به ضرب گلوله ماموران مرکز تجاری البشیر کشته و یا مجروح شده اند.
همچنین مرکز اورژانس بیمارستان الحکیم در نجف اشرف اعلام کرد که از ساعات اولیه درگیری ها مقابل مرکز تجاری البشیر تاکنون، 17 مجروح و نیز سه جسد به این مرکز منتقل شده اند که حال برخی از زخمی ها وخیم است.
بیمارستان الحکیم از پرسنل خود خواست تا درمان زخمی ها و ارائه خدمات به مجروحان حوادث نجف را در اولویت کار خود قرار دهند. همچنین از دکتر عبدالله الغزالی رئیس بیمارستان الحکیم نیز خواسته است که کار اورژانس را پی گیری کند و همه کادر پزشکی و درمانی و پرستانی در محل خدمت خود مستقر و درحال آماده باش باشند.
این درحالی است که درخواست ها برای اعلام وضعیت فوق العاده و منع آمد و شد در شهر نجف اشرف برای حفظ جان مردم و دارایی های آنان افزایش یافته است.
دفتر اطلاع رسانی محمد الحلبوسی رئیس مجلس نمایندگان عراق هرگونه اظهار نظر یا صدور بیانیه درباره تظاهرات اخیر را رد و اعلام کرد از حق شهروندان در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز حمایت می کنیم و از رسانه ها وخبرگزاری ها می خواهیم که در انتشار خبرها و بیانیه هایی که صرفاً از سوی دفتر اطلاع رسانی صادر می شود، نهایت دقت را به کار گیرند.
بخش سیاسی جریان صدر اعلام کرده بود که آخرین تحولات در برخی از استان ها را پی گیری می کند و به شدت، استفاده از زور علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم را به ویژه در استان نجف اشرف محکوم می کند.
بخش سیاسی جریان صدر اعلام کرد تیراندازی به تظاهرکنندگان بی دفاع و مسالمه جو، جنایتی فجیع در حق انسان و به منزله نقض حق آزادی بیان ومطالبه حقوق خود و حقوق وطنش است که این کار به منزله نقض قوانین به شمار می رود و شهادت و زخمی شدن شماری از تظاهرکنندگان مسالمه جو در نتیجه تیراندازی ماموران فاسد آن افراد به سوی تظاهرکنندگان و یا مقر و موسسات فاسد آنان، جنایتی نابخشودنی است.
بخش سیاسی جریان صدر از موسسات ذیربط و شخص نخست وزیر و رئیس قوه قضائیه خواست فوراً با اتخاذ تدابیری عاملان این جنایت را شناسایی کنند و آن ها را مورد اشد مجازات قرار دهند تا درس عبرتی برای دیگران باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟