گروهی از هکر‌ها که شامل ۱۰ نفر هستند، وب‌سایت انجمن آکادمی ملی اف‌بی‌آی را هک کرده و اطلاعات شخصی چند هزار مامور اف‌بی‌آی و ماموران اجرای قانون را به سرقت بردند.

این انجمن سازمانی است که رهبری و آموزش در زمینه اجرای قانون فدرال و محلی را بر عهده دارد.

بنا به گزارش‌ها، دست‌کم در این عملیات سه وب‌سایت مورد حمله هکر‌ها قرار گرفته و اطلاعات حدود ۴۰۰۰ نفر به سرقت رفته است. این اطلاعات شامل اسامی عوامل و افسران اف‌بی‌آی، آدرس‌های ایمیل شخصی و دولتی، عناوین شغلی، آدرس‌های پستی و شماره تلفن آنهاست.

یکی از هکر‌های دخیل در این عملیات ادعا کرده است این گروه تاکنون بیش از «۱۰۰۰ سایت را هک کرده و میلیون‌های اطلاعات» از کارکنان دولت آمریکا، نه تنها از اف‌بی‌آی و یا مجریان قانون، به سرقت برده است.

این هکر مدعی شده که گروه در حال دسته‌بندی اطلاعات به سرقت رفته است تا آن را به فروش برساند؛ اما پیش از این بخشی از آن‌ها را به صورت تبلیغاتی در اینترنت به نمایش گذاشته‌اند تا نشان دهند که آن‌ها چیز «باارزشی» در چنته دارند.

این هکر گفته است این عملیات را برای کسب «تجربه و پول» انجام داده‌اند.

تقریبا یک سال پیش، یک مجله آلمانی گزارش داد هکر‌ها موفق شده‌اند اسناد مربوط به مذاکرات اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر برکسیت را به سرقت ببرند و همچنین اسناد مربوط به مذاکرات اتحادیه اروپا با بلاروس و اوکراین نیز مورد دستبرد هکر‌ها قرار گرفته است.

این مجله ادعا کرد این حملات علی‌رغم تلاش‌های سرویس‌های اطلاعاتی آلمان صورت گرفته است و آن‌ها را به گروه هک «ترولا» نسبت داد که گفته می‌شود به روسیه وابسته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟