گوگل تاکنون میلیون‌ها دلار برای برنامه Waze که به نوعی خواهر خوانده گوگل مپ محسوب می‌شود هزینه کرده است و شاید همین هزینه‌ها سبب شده است تا این اپلیکیشن به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های نقشه در سراسر جهان تبدیل شود.

همه روزه شهروندان زیادی در سراسر جهان برای مسیریابی و یافتن کوتاه‌ترین و خلوت‌ترین راه برای رسیدن به مقصد از اپلیکیشن Waze استفاده می‌کنند. گزارش‌های تصادف، محل نصب دوربین‌های ثبت تخلفات و گزارش‌های خرابی جاده‌ها بخشی از ویژگی‌های این اپلیکیشن است. همین خصوصیات سبب شده است تا خواهر خوانده گوگل مپ در بعضی از نقاط جهان حتی از سرویس نقشه گوگل نیز پیشی گرفته و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند.

گوگل مپ با درک دقیق این موضوع اخیرا با اضافه کردن چندین قابلیت جدید به نقشه خود سعی کرده است فاصله خود با Waze را کاهش دهد. تله‌های سرقت پلیس، نشان دادن خرابی قسمتی از مسیر تردد و معرفی مسیر جایگزین از ویژگی‌های جدیدی است که گوگل مپ با الگوبرداری از اپلیکیشن Waze به نرم‌‌افزار خود اضافه می‌کند.

با اینکه در جهان تعداد کاربران گوگل مپ بسیار بیشتر از اپلیکیشن ویز است ولی به نظر می‌رسد مهندسان گوگل مپ به خوبی درک کرده‌اند که اگر می‌خواهند این برتری را حفظ کنند باید ویژگی‌های اپلیکیشن خود را به خوبی بهبود داده و به گونه‌ای شبیه به Waze عمل کنند. یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های ویز که بسیاری از کاربران گوگل مپ امیدوارند این برنامه نیز به آن مجهز شود، نمایش مسیر خلوت جهت رانندگی در زمان‌های پیک ترافیک است.

طبق آخرین آمار‌ها بیش از ۹۰ میلیون راننده در جهان هر ماه به طور متوسط ۴۳۸ دقیقه از اپلیکیشن Waze استفاده می‌کنند. این آمار هر لحظه در حال افزایش است و گوگل برای عقب نماندن سرویس جهانی نقشه خود از این برنامه باید ویژگی‌های پرکابردتری را به گوگل مپ اضافه کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟