شبکه خبری سی ان ان، روز چهارشنبه به نقل از پلیس آمریکا گزارش داد که مردی در شهر فینیکس در ایالت آریزونا وارد مسجدی شد و در حال پرسه زدن داخل آن بود. وقتی امام مسجد درباره رفتار غیرعادی او سوال کرد، مرد با گذاشتن دست بر روی گلویش به نشانه بریدن، امام مسجد را به قتل تهدید کرد.

سی ان ان افزود که این حادثه روز شنبه تنها یک روز پس از دو حمله تروریستی در مساجد نیوزیلند رخ داد که منجر به کشته شدن 50 مسلمان شد.

پلیس آریزونا اعلام کرد که "نوئل توماس بچت" 40 ساله به اتهام ایجاد ارعاب و وحشت و تهدید به قتل و داشتن رفتار غیرعادی و تعدی به حقوق دیگران بازداشت شد.

قرار است وی روز دوشنبه آتی در دادگاه حاضر شود.

روزنامه القدس العربی به نقل از سی ان ان افزود: پلیس فینیکس درباره جزئیات این حادثه گفت که متهم اطراف مرکز اسلامی آریزونا به بهانه آشنایی بیشتر با اسلام پرسه می زد. مسلمانان از او خواستند که برای گفت و گو بنشیند اما او با بی توجهی شروع به پرسه زدن داخل مرکز کرد و وارد اتاقی شد که ورود دیگران به آن ممنوع بود.

این متهم سوالاتی درباره مسجد از امام مسجد کرد و زمانی که مسئول مسجد دلیل این سوالات را پرسید، به نشانه قتل با دست به گلویش اشاره کرد.

این در حالی است که نمازگزاران مسلمان روز جمعه گذشته در جریان برگزاری نماز جمعه در دو مسجد "نور" و "لینوود" شهر کراست‌ چرچ نیوزیلند مورد حمله تروریستی مسلحانه قرار گرفتند که طی آنها 50 نفر کشته و دهها نفر نیز زخمی شدند.

متهم اصلی این حمله "برنتون هریسون تَرنت" 28ساله اهل استرالیا معرفی شده است که پیشتر بارها درصفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان در "سرزمین های اروپایی" ابراز خشم کرده بود.

پیکرهای نخستین گروه از قربانیان فاجعه تروریستی نیوزیلند امروز چهارشنبه با حضور صدها نفر از مسلمانان نیوزیلند و استرالیا و مردم این کشور در گورستان شهر کرایست چرچ به خاک سپرده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟