خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 441830 ارسال پرینت 15

رکنا: یک هیأت قبطی‌های مصری، برای اولین بار مراسم «عشای ربانی» را در عربستان سعودی اجرا کردند.

به گزارش رکنا، با ورود هیأت قبطی‌های مصری به ریاض به دعوت «محمد بن سلمان» برای اولین در تاریخ عربستان سعودی، مراسم «عشای ربانی» برگزار شد.

به نوشته‌ی پایگاه صدی البلد، «الانبا مرقس» اسقف منطقه «شبرا الخیمه» مصر امروز (یکشنبه) به دعوت «محمد بن سلمان» به همراه هیأتی وارد ریاض شد.

«کمیل صدیق» دبیر «شورای گردهمایی سراسری» قبطیان مصر برگزاری مراسم عشای ربانی را به منزله برداشتن اولین گام‌ها برای ساخت کلیسا در عربستان دانست.

برگزاری این مراسم را می‌توان اوج تعاملات بن سلمان با مسیحیان در کشوری دانست که پیروان این دین اجازه هیچ‌گونه فعالیتی را تا پیش از این نداشتند. گام‌هایی که به تدریج از سوی بن سلمان برداشته و در داخل عربستان از آن با عنوان «اصلاحات» یاد می‌شود.

ولی‌عهد سعودی در ماه مارس گذشته در سفر به مصر، با پاپ «توادروس دوم» رهبر قبطی‌های مصر دیدار کرد که در نوع خود برای اولین بار رخ می‌داد. در این دیدار بن سلمان از وی خواست تا به عربستان سفر کند.

در شانزدهم آبان گذشته نیز رهبران سازمان مسیحیان پروتستان آمریکا و حامی رژیم صهیونیستی به ریاض رفته و با ولی‌عهد جوان دیدار کردند که بازتاب گسترده‌ای داشت.

«جویل روزنبرگ» رئیس این هیأت بعد از این دیدار به شبکه اسرائیلی i24 گفت که از بن سلمان خواسته است تا کلیساهای مسیحیان «ایوانجلیست» در عربستان باز شود.

به گفته‌ وی محمد بن سلمان در پاسخ گفته بود: در حال حاضر امکانش نیست و القاعده اقدام به انفجار کلیسا‌ها خواهد کرد... اما از علما می‌خواهم تا حدود و مرز تحریم ساخت کلیسا را مشخص کنند و اینکه آیا خارج از مکه و مدینه می‌توان دست به این کار زد؟ اگر پاسخشان بله بود؛ در خارج از مکه و مدینه دستور ساخت کلیسا را خواهم داد.

روزنامه وال استریت ژورنال درنوامبر 2017 نیز بااستناد به گزارش های امریکایی گفت : مشتری واقعی تابلوی " منجی جهان " که به مسیح اشاره دارد محمدبن سلمان ولی عهد سعودی بوده است.

این روزنامه نوشت به یکی از شاهزادگان سعودی را مسئول خریدن این تابلو کرد که 450 میلیون دلار در مزایده ای در نیویورک ارزش گذاری شده بود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیداخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها