خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 441110 ارسال پرینت 10

رکنا: در ادامه تنش اخیر بین مسکو و کی‌یف، رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد محدودیت‌های جدیدی برای ورود مردان روس به این کشور ایجاد شده است.

دولت اوکراین اعلام کرد ورود مردان 16 تا 60 سال روس به خاک این کشور را ممنوع کرده است.

در ادامه تنش اخیر بین مسکو و کی‌یف، پترو پروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین، در پیامی توییتری اعلام کرد کی‌یف ورود مردان 16 تا 60 روس به اوکراین را ممنوع می‌کند. وی علت این اقدام را جلوگیری از تشکیل «ارتش خصوصی» روسیه در خاک اوکراین اعلام کرده است.

روز یکشنبه هفته جاری در پی ورود غیرقانونی سه فروند کشتی اوکراینی به آب‌های سرزمینی روسیه در تنگه «کِرچ»، بین دریای سیاه و دریای آزُف (Azov)، نزدیک شبه‌جزیره کریمه، نیروی دریایی روسیه کشتی‌های اوکراینی را توقیف و ملوانان را نیز بازداشت کرد. رسانه‌های اوکراینی اعلام کردند که در این حادثه Incident تبادل آتش بین نیروهای دریایی روسیه و اوکراین صورت گرفته و چند ملوان اوکراینی نیز زخمی شده‌اند.

همچنین بنا به گزارش پایگاه «فرانس 24»، معاون وزیر اطلاع‌رسانی اوکراین روز پنج‌شنبه اعلام کرد اوکراین قصد داشته به منظور آزادی Freedom 24 ملوان بازداشت‌شده در روسیه، برای جلب توجه سران کشورهای گروه 20 در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، بیلبورد (آگهی‌نما) تبلیغاتی بزرگی را علیه روسیه و ولادیمیر پوتین در محل نشست گروه 20 نصب کند؛ بیلبوردی که تصویری خونین از تنگه کِرچ را نشان می‌داد، اما شرکت تبلیغاتی آرژانتینی با این اقدام موافقت نکرده است.

پیش از این نیز رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه سفر به آرژانتین در پیامی توییتری دیدار برنامه‌ریزی‌شده با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود، را در حاشیه نشست گروه 20 به بهانه افزایش تنش‌ها میان مسکو و کی‌یف لغو کرد.

نشست کشورهای موسوم به گروه 20 از روز جمعه در بوئنوس آیرس آغاز به کار خواهد کرد و دو روز به طول می‌انجامد.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها