دولت آمریکا پنج شرکت روسی و سه نفر از کارگزاران آنها را با استناد به قانون Law تصویبی سال گذشته و همچنین دستورات اجرایی رییس جمهور مبنی بر مجازات تلاش برای هک کردن سیستم های کامپیوتری آمریکا، به لیست تحریم ها افزود.

به گزارش آسوشیتدپرس، به موجب این تحریم ها، دارایی شرکت ها و افراد مذکور در آمریکا مصادره شده و تمامی شرکت های آمریکایی از مراوده تجاری با آن ها منع می شوند.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، این تحریم ها پاسخی به حملات سایبری هستند، از جمله حمله سال گذشته با باج افزار "نوت پتیا" و همچنین هک شدن شبکه انرژی آمریکا و زیرساخت‌های شبکه‌ای جهانی. آمریکا همچنین روسیه را متهم به ردیابی کابل های اطلاعاتی زیردریایی کرد که بخش اعظمی از داده های مخابراتی جهانی را منتقل می کنند.

خزانه داری آمریکا اعلام کرد که یکی از شرکت های تحریمی اقدام به فراهم کردن داده های اطلاعاتی و کمک های فنی به سرویس امنیت فدرال روسیه "اف اس بی" کرده، در حالی که یکی دیگر از آن شرکت های روسی، انواع تجهیزات زیرآبی و سیستم های غواصی، از جمله یک زیردریایی را در اختیار آژانس های دولتی روسیه قرار داده است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟