به گزارش رکنا و به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی راشا تودی، سازمان های وابسته به سرویس امنیت فدرال روسیه (اف اس بی) از ابتدای سال جاری میلادی (2018) تاکنون 38 سلول تروریستی گروه وهابی-صهیونیستی داعش ISIS را کشف کرده اند. براساس گزارش الکساندر بورتنیکوف، رئیس اف اس بی، عناصر این سلول های تروریستی از میان جوانان روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع به عضوگیری اقدام می کردند.

بورتنیکوف امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر افزود در سال 2018، سرویس امنیت فدرال روسیه با همکاری سازمان‌ های امنیتی بین المللی 70 سلول تروریستی (از جمله 38 سلول گروه تروریستی داعش) را در 24 منطقه این کشور که در روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع به جذب جوانان برای گروه های تروریستی اقدام و آنها را به اردوگاه های آموزش نظامی منتقل می کردند، کشف کرده است.

رئیس اف اس بی همچنین افزود 777 عضو فعال سازمان های تروریستی بین المللی و همدست های آنها، از جمله 36 سرکرده گروه های تروریستی، در جریان عملیات این سرویس امنیتی بازداشت شده اند.

بورتنیکوف همچنین درباره احتمال ادغام گروه های تروریستی داعش و القاعده هشدار داد و گفت این ادغام احتمالی پیامدهای ناگوار زیادی به همراه خواهد داشت.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟