خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 432342 ارسال پرینت 4

رکنا: دولت آمریکا با استفاده از موشک پاتریوت موسوم به PAC-3 MSE در نسل جدید سیستم دفاع موشکی آلمان موافقت کرده که گامی کلیدی در جهت تکمیل توافق فروش تسلیحاتی چندین میلیارد دلاری به تاخیر افتاده میان دو کشور محسوب می‌شود.

دو منبع مطلع اعلام کردند، تصمیم برای یکپارچه سازی در پی‌ مذاکرات بلندپایه میان اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان و جیمز ماتیس، همتای آمریکایی‌اش در تابستان سال جاری میلادی گرفته شده است.

آلمان سیستم دفاع هوایی MEADS ساخته لاکهید مارتین و شرکت موشک سازی اروپایی MBDA را بجای سیستم پاتریوت در 2015 انتخاب کرد اما چندین سال طول کشید تا به سمت سیستم دفاعی جدیدی به نام TLVS سوق پیدا کند.

سرهنگ مایک اندروز، از نیروی هوایی آمریکا تایید کرد که استفاده از موشک MSE برای استفاده در برنامه آلمان تایید شده است اما جزئیات بیشتری از آن اعلام نکرد.

یکی از منابع مطلع که خواست نامش فاش نشود، گفت: این یک گام مهم رو به جلوست. بن بست موجود حل و فصل شده است.

لاکهید مارتین و MBDA جزئیاتی در این باره ارائه نکردند اما گفته‌اند که از بابت پیشرفت این برنامه رضایت دارند.

یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آلمان نیز به ذکر جزئیات نپرداخته اما گفته که هم آمریکا و هم آلمان به امضای توافقی در این باره پای بند هستند.

وی ادامه داد: این یک فرصت جدید است. هر دو طرف کاملا به نهایی شدن برنامه سیستم دفاعی موشکی پای بند هستند.

وزارت دفاع آلمان در اوت از لاکهید مارتین و MBDA خواسته بود تا بهترین و نهایی‌ترین پیشنهاد را ارائه کنند اما این مساله به تایید دولت آمریکا برای یکپارچه سازی سیستم دفاع موشکی PAC-3 MSE نیاز داشت.

سیستم MEADS با چهار میلیارد دلار تامین مالی از آلمان، ایتالیا و آمریکا ساخته شد اگرچه ارتش آمریکا در نهایت حضورش در این برنامه را خاتمه داد.

آلمان امیدوار است که قراردادی را برای TLVS در 2019 امضا کند و سیستم مذکور را در 2025 اجرایی کند.

مدیرانMBDA و لاکهید مارتین گفته‌اند که پیشرفت در توافق آلمان می‌تواند باعث تمایل سایر کشورها درباره این سیستم شود.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند