خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 424891 ارسال پرینت 7

رکنا: وزارت خارجه آمریکا دسترسی وزیر خارجه پیشین این کشور به اطلاعات محرمانه دولتی را به درخواست خودش لغو کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا دسترسی «هیلاری کلینتون»، وزیر امور خارجه سابق این کشور به اطلاعات محرمانه دولتی را به درخواست خود او لغو کرد.

«چاک گرسلی»، رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: وزارت امور خارجه آمریکا در نامه ای که به تاریخ 21 سپتامبر برمی گردد، نوشته است که دسترسی کلینتون به اطلاعات محرمانه در تاریخ 30 اوت به درخواست خودش لغو شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در نامه ای به چاک گرسلی نوشته بود: ما می خواهیم وضع دسترسی هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق کشور به اطلاعات محرمانه دولتی را به روز رسانی کنیم. علاوه بر هیلاری کلینتون، دسترسی 5 نفر از مشاوران او هم به اطلاعات محرمانه لغو شده است. همانطور که قبلا هم گفته بودیم، این افراد به عنوان محقق و به درخواست هیلاری کلینتون اجازه دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده دولتی را داشته اند.

دسترسی کلینتون به اطلاعات محرمانه دولتی از زمانی که در سال 2016 مشخص شد وی در استفاده از اینگونه اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه بی احتیاط عمل کرده است، به یک مسئله جنجال برانگیز تبدیل شده بود. کلینتون در دوران خدمت به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا از یک سرور ایمیل شخصی برای امور کاری استفاده کرده بود و بارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و دیگر جمهور خواهان مورد انتقاد قرار گرفت.

ترامپ پیش از این هم مجوز دسترسی امنیتی جان برنان، رئیس سابق سیا را لغو کرده بود. برنان پیشتر گفته بود اینکه ترامپ Trump از مجوز امنیتی یک مأمور سابق سیا برای گروکشی استفاده می کند، نشان‌دهنده سوء استفاده او از مقام ریاست جمهوری است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها