خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 315582 ارسال پرینت 33

رکنا: اولین بخش از کمک‌های مردمی که در طی ماه گذشته توسط مردم خیر ایران اهدا شد، در هفته اخیر و درطی دو مرحله در اردوگاه حکیم پارا واقع در منطقه بالوخالی، در میان آوارگان روهینگیایی توزیع شد.

اولین بخش از کمک های مردمی که در طی ماه گذشته توسط مردم خیر ایران اهدا شد، در هفته اخیر و درطی دو مرحله در اردوگاه حکیم پارا واقع در منطقه بالوخالی، در میان آوارگان روهینگیایی توزیع شد.
صادق ابراهیمی مسئول روابط عمومی مرکز بین‌المللی وحدت و انسانیت گفت: در روزهای آغازین شروع بحران مهاجرت اجباری مسلمانان مظلوم روهینگایی میانمار، مرکز بین المللی وحدت و انسانیت و بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) واکنش نشان داده و در طی فراخوان رویای حیات برای مسلمانان میانمار از تاریخ 16 شهریور 1396 اقدام به جمع آوری کمک های مردمی نمودند.
در طی این فراخوان مردم خیر ایران کمک های نقدی خود را به حساب بانکی که توسط مرکز وحدت و انسانیت اعلام شده بود واریز نمودند و بحمدلله در هفته اول فراخوان مبلغ قابل توجهی به این مرکز اهدا شد. فراخوان رویای حیات تا اواسط مهرماه ادامه یافت و کمک های مردمی بصورت مجازی و میدانی در مراسمات و تجمعات عمومی توسط جوانان این مرکز و بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) جمع آوری شد.
بخش اول کمک ها در هفته اخیر در قالب کمک های بهداشتی و درمانی به دست مسلمانان مظلوم روهینگیایی رسید. این کمک ها همزمان با حضور یک تیم پزشکی متشکل از دو پزشک ایرانی به نام های انجمن شعاع و وحید رشید و دو پزشک بنگلادشی به نام های کنیز فاطمه و سیده تحفه نصرت در کمپ حکیم پارا بین مسلمانان آواره روهینگایی میانمار توزیع شد و بیش از 500 نفر نیز بصورت رایگان معاینه شدند.
این کمپ در منطقه بالو خالی واقع در مرز بنگلادش می باشد که حدود 150000 هزار نفر آواره روهینگایی در آن ساکن می باشند. بدلیل وجود مشکلات عدیده بهداشت و درمان بخش دوم کمک های این مرکز در هفته آینده صرف تامین زیر ساخت های بهداشتی و درمانی خواهد شد. همچنین با توجه به نیاز مبرم مسلمانان روهینگیایی مرکز وحدت و انسانیت به جمع آوری کمک برای این مسلمانان مظلوم ادامه خواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها