این دستگاه به کمک معلولان حرکتی آمده

ایده پرداز یک شرکت دانش بنیان گفت: موفق به ساخت سامانه‌ای شده ایم که برای درمان بیماری‌هایی از جمله ام اس و فلج مغزی کاربرد دارد.

به گزارش رکنا ، فاطمه کاکا ایده پرداز یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: شرکت ما موفق به ساخت یک سامانه، با قابلیت درمانی و توان بخشی برای افراد با معلولیت های حرکتی شده است, در واقع این سامانه برای تقویت عضلات و بهبود وضعیت افرادی است که به علت بیماری دچار ضعف، عدم تعادل و ناهماهنگی در عضلات شده اند.

بازی‌های فکری و حرکتی برای بیماران ام اس و فلج مغزی

او افزود: همچنین افراد مبتلا به بیماری ام اس و فلج مغزی که هماهنگی بین عضلات بدن آنها به طور قابل توجهی کاهش می یابد به کمک بازی‌های فکری و حرکتی که در این سامانه طراحی شده است می توان به این دسته از بیماران برای بهبود هرچه سریع تر وضعیت شان کمک کرد.

کاکا بیان کرد: این سامانه تاکنون نمونه داخلی نداشته است و یک محصول کاملا خلاقانه و نوآورانه در داخل کشور است البته کشورهای درگیر موفق به ساخت چنین سامانه ای شده اند اما تا به امروز به علت قیمت بسیار بالا در این زمینه در واردات مشکلاتی داشته ایم اما خوشبختانه با بومی سازی این محصول نه تنها از خروج ارز جلوگیری خواهد شد بلکه به ارز آوری کشور کمک می کنیم.

قیمت مناسب محصول داخلی حرکتی برای معلولان

ایده پرداز این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: محصول ما نسبت به نمونه‌های خارجی از قیمت پایین تری برخوردار است، همچنین ما در این سامانه سعی کرده ایم از بازی های مطابق با آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی الگو برداری کنیم.

او بیان کرد: مهم ترین مزیت سامانه ما نسبت به نمونه های خارجی علاوه بر جامع و کامل بودن در درمان اختلالات بیشتری موثر است؛ در حال حاضر در حال طراحی صنعتی دسته‌ها، نمونه سازی و تولید این محصول هستیم که مجوز های لازم را از سامانه اداره مالکیت فکری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی دریافت کرده ایم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟