طراحی دستکش هوشمند برای علاقه مندان بازی های ویدئویی

به گزارش رکنا ، اکنون تیمی از محققان سنگاپوری به سرپرستی پروفسور"لیم چی تک"(Lim Chwee Teck) دستکش هوشمندی بنام "InfinityGlove" ساخته اند که به کاربران امکان می‌دهد که انواع فرامین کنترل‌ کننده بازی را با حرکات ساده دست خود صادر کنند.

کاربران توسط این دستکش هوشمند به راحتی می‌توانند انگشت اشاره خود را خم کنند تا شلیک کنند و مچ دست خود را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانند تا به جلو بروند. در حالی که مفهوم کنترل یک بازی با استفاده از دست جدید نیست، مشکلات اصلی همیشه وزن و انعطاف پذیری این دستکش‌های هوشمند بوده است.

نسل فعلی کنترل کننده‌های از نوع دستکش هوشمند موجود در بازار معمولاً حجیم و سفت هستند زیرا مجهز به حسگرهای معمولی هستند که این موضوع بر عملکرد و وزن آنها تاثیر می‌گذارد.

دستکش InfinityGlove مجهز به حسگرهای ریز نازک و بسیار حساس میکروفیبر است که این موضوع سبب سبک شدن وزن و انعطاف پذیری بالای این دستکش هوشمند می‌شود. این حسگرها نه تنها سبک و دقیق هستند، بلکه نقش سیم‌ها را نیز انجام می دهند. بنابراین عمل و استفاده از آنها به صورت بیسیم است. در حال حاضر نمونه اولیه این دستکش حدود ۴۰ گرم وزن دارد و انعطاف پذیر و راحت است.

5 حسگر در دستکش هوشمند

هر دستکش InfinityGlove شامل پنج حسگر رشته مانند برای هر انگشت است. این شبکه از حسگرها می‌توانند با نرم افزار بازی ارتباط برقرار کنند تا حالات دقیق سه بعدی یک دست متحرک را تولید کنند. حرکات مختلفی که توسط دست کاربر ایجاد می‌شود، در ورودی‌های خاصی که در یک کنترل کننده معمولی یافت می‌شوند، نقشه برداری می‌شوند. تاکنون محققان در کل ۱۱ ورودی و دستور را نقشه برداری کرده‌اند که به کاربران امکان می‌دهد بازی‌هایی مانند "بتل فیلد ۵"(Battlefield V) را انجام دهند.

فناوری حسگر میکرو فیبر در دستکش هوشمند

کاربرد این فناوری حسگر میکرو فیبر این است که دستکش را قادر می‌سازد تا حرکات انگشت را به طور دقیق برای تعامل انسان و ماشین نقشه برداری کند. این حسگر از یک میکرو فیبر لاستیکی نازک و کششی تشکیل شده است که ضخامت آن تقریباً به اندازه ضخامت رشته موهای انسان است و از یک فلز مایع رسانا پر شده است. جریان الکتریکی کوچکی از طریق فلز مایع رسانا جریان می‌یابد و یک سیگنال خوان الکتریکی ایجاد می‌کند که هنگام خم شدن فیبرها و جابجایی فلز مایع تغییر می‌کند. این حسگر میکرو فیبر در سال ۲۰۱۷ توسط همین محققان توسعه یافته و قبلاً برای اندازه گیری ضربان قلب و فشار بانداژ(bandage pressure) مورد استفاده قرار گرفته بود، اما آنها با توسعه قابلیت‌های آن اکنون از آن برای دستکش هوشمند استفاده کرده‌اند. دستکش InfinityGlove می‌تواند به صورت بی سیم به رایانه نیز متصل شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟