ارسال ماهواره های ردیاب دزدان دریایی به فضا

به گزارش رکنا ، تا پایان سال جاری میلادی ناوگانی از ماهواره های دزددریایی یاب به فضا فرستاده می شوند.

یک شرکت توسعه دهنده ماهواره های نظارتی به نام «هاوک آی ۳۶۰»(360 (HawkEye تصمیم دارد

سه ماهواره که دزدان دریایی، قاچاقچیان و شکارچیان غیر قانونی را ردیابی می کند همراه یکی از موشک های اسپیس ایکس به مدار زمین ارسال کند. این شرکت با مقامات سازمان های مختلف از جمله پنتاگون برای ردیابی سیگنال های رادیویی که از زمین ارسال می شود، همکاری می کند.

«هاوک آی ۳۶۰» از سال ۲۰۱۸ میلادی ماهواره هایی به مدار زمین ارسال کرده اما به گفته «جان سرافینی» مدیر ارشد آن، با اجرای هر عملیات پرتاب ماهواره، قابلیت های شرکت برای ردیابی جرم و جنایات از مدار زمین بهبود می یابد.

رصد تمام بخش های زمین توسط ماهواره های دزددریایی یاب

او در این باره می گوید: ما به وسیله ناوگان ماهواره های خود تمام قسمت های زمین را رصد می کنیم و به وسیله خوشه ماهواره های جدید مدت زمان واکنش نسبت به فعالیت های مشکوک را کاهش می دهیم و همزمان توانایی ما برای تعیین دقیق موقعیت مکانی نیز بهبود می یابد.

«هاوک آی ۳۶۰» با انجام ماموریت های در آینده خوشه ای شامل ۲۱ ماهواره در فضا ایجاد می کند و به این ترتیب فاصله زمانی بازدید از هر منطقه کاهش می یابد. هدف نهایی آن است که ماهواره ها هر ۴۵ دقیقه یک منطقه را رصد کنند. به این ترتیب فعالیت مجرمانی مانند دزدان دریایی وشکارچیان غیر قانونی سخت تر می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟