به گزارش رکنا،  در نمایشگاه CES امسال شرکت تاکسی اینترنتی اوبر با همکاری شرکت خودروسازی هیوندای، ماکتی از یک تاکسی جدید را به نمایش گذاشتند. این تاکسی به هیچ وجه مشابه به آن چیز‌هایی که تا به حال دیده‌اید نیست، چرا که این یک تاکسی پرنده و یا هلیکوپتری است. این دو شرکت امیدوارند بتوانند تا سال ۲۰۲۳ این سرویس حمل و نقل نوین را به دنیا عرضه کنند.

اوبردای، آینده حمل نقل داخل شهری

این وسیله الکترونیکی که شبیه به یک هواپیما طراحی شده است، Uberdai نام دارد. این نام برگرفته از قسمت اول نام اوبر و قسمت دوم اسم شرکت هیوندای است. اوبردای قرار است قابلیت گنجایش چهار نفر(یک راننده و سه مسافر) را داشته باشد. به گفته این دو شرکت این وسیله قادر است تا در فاصله ۶۰ مایلی از زمین و با سرعت ۱۸۰ مایل بر ساعت مسیر خود را طی کنند. این نوآوری کمک می‌کند تا استفاده از ماشین‌های معمولی کاعش پیدا کند.

هدف دو شرکت برای آینده این محصول آن است که خلبان را به صورت کاملا خودکار قرار دهند، اما برای شروع شرکت‌های اوبر و هیوندای ترجیح دادند تا با نیروی انسانی کار را آغاز کنند. جالب است بدانید بازار تاکسی‌های پرنده خیلی سریع رو به رشد است، سال پیش شرکت بوئینگ آزمایش‌های هوایی را برای Boeing NeXt آغاز کرد، بوئینگ نکست یک تاکسی اینترنتی است که تا ارتفاع ۵۰ مایلی از زمین را طی می‌کند. همچنین شرکت Bell Helicopter از پروژه‌ای به نام Bell Nexus رونمایی کرد و ادعا کرد که این پروژه قسمت جدیدی در تاریخ سفر‌های هوایی را شروع می‌کند. تفاوت محصول هیوندای با دیگر شرکت‌ها در آن است که این کمپانی شریک مناسب و شناسی همانند اوبر دارد.

همانطور که می‌دانید شرکت اوبر در سراسر جهان شناخته شده و محبوب است. این شرکت در برنامه‌های خود، در کنار قابلیت سفر با خودرو، موتور و اسکوتر، قابلیت سفر با هواپیما هلیکوپتر و حتی قایق را نیز قرار داده است. برنامه سفر‌های هوایی برای شرکت اوبر یک هدف قدیمی است. این کمپانی تا به حال با شرکت‌های متعددی برای ساخت وسیله‌های نقلیه هوایی همکاری کرده است.

اوبر در نمایشگاهی که در ژوئن سال ۲۰۱۹ داشت، طرح مفهومی از پروژه آینده خود به نمایش گذاشت که قرار است تا سال ۲۰۲۹ وارد بازار شود. این طرح با همکاری Jaunt Air Mobility در دست ساخت است و قرار است مجهز به خلبان خودکار باشد. طراحی این وسیله یک چیزی میان هواپیما و هلیکوپتر بود با یک سری پره‌های پرواز مانند فن برای فرود آرام و نقطه‌ای. مسئولین شرکت‌های اوبر و هیوندای این محصول را اینگونه توصیف می‌کنند: "این یک وسیله ترکیبی است، و هدف ساخت آن بهترین استفاده و دریافت از دنیای وسایل نقلیه هوایی است". گفتنی است اوبر در نظر تا اولین تاکسی پرنده خود را تا سال ۲۰۲۳ در آمریکا و استرالیا عرضه کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟