به گزارش رکنا، هنگامی که برای اولین طراحی ناچ وارد گوشی‌های هوشمند شد بسیاری از آن انتقاد کردند. دلیل آن‌ها هم این بود که این نوع طراحی تقارن دستگاه را از بین می‌برد و همین مسئله می‌تواند از زیبایی آن بکاهد. برای همین بسیاری از کاربران از شرکت‌ها تقاضا می‌کردند که به این نوع طراحی خاتمه دهند. مطمئنا یک راه‌حل برای این مشکل، ناچ‌های دوگانه است اما ما امیدواریم هیچوقت این نوع طراحی را نبینیم.

الگوی نسبتا قدیمی سامسونگ برای ناچ معکوس

حدود یکسال پیش سامسونگ یک الگوی جدید در KIPO (دفتر مالکیت معنوی کره) ثبت کرد ولی جزئیات آن به تازگی منتشر شده است. الگویی که در این خبر مشاهده می‌کنید توسط یکی از سایت‌های خبرگزاری به اشتراک گذاشته شده و از آن‌جایی که تنها یک طراحی از صفحه نمایش را نشان می‌دهد اطلاعات خاصی را در اختیار ما نمی‌گذارد و موارد زیادی را از آن نمی‌شود متوجه شد.

در ادامه توضیحات این طراحی اولیه را مطالعه می‌کنید:

طرحی که در ادامه مشاهده می‌کنید یک ماژول نمایشگر با یک صفحه نماش است که به پشت پنجره کاور مورد استفاده در تلفن هوشمند متصل شده است. این قسمت شامل یک بیرون‌زدگی در بخش بالایی است که در آن دوربین، بلندگو و موارد این چنین قرار گرفته‌اند.با این نوع طراحی اندازه صفحه نمایش به حداکثر می‌رسد.

در این الگو برای به حداکثر رساندن اندازه صفحه نمایش، ناچ را بالای صفحه نمایش قرار داده‌اند، اما برای ما جالب است بدانیم که واقعا یک دستگاه با این نوع طراحی چه شکلی می‌شود. آیا بهتر نیست که سازنده تلفن همراه یک لایه به بالای صفحه نمایش اضافه کند و دوربین، اسپیکر و بریدگی‌های سنسور را در آن قرار دهد؟

این بهتری و زیباترین روش برای به حداکثر رساندن اندازه صفحه نمایش نیست اما یکی از آن مواردی است که شرکت‌های مختلف به آن علاقه نشان داده‌اند. ما احتمال می‌دهیم در آینده‌ نزدیک دستگاهی با طراحی "ناچ معکوس" مشاهده نکنیم. اگر هم این اتفاق بیفتد، ما علاقه‌مندیم دلیل منطقی آن شرکت را برای طراحی و ساخت گوشی به این شکل را بشنویم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

10736603_729

آیا این خبر مفید بود؟