یک مدرسه ابتدایی در هانگژو واقع در استان شیجیانگ چین، میزان تمرکز و دقت دانش‌آموزان را با یک هدبند هوشمند اندازه‌گیری کرده و با استمرار این شیوه تمرکز دانش‌آموزان در کلاس درس را تا میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

سال گذشته گزارش‌های بسیاری از مدارس چینی در سراسر جهان منتشر شد که در آن برای نظارت بر سطح توجه و تمرکز دانش‌آموزان از فناوری تشخیص چهره استفاده می‌شد. بدین شکل که این فناوری با ارزیابی چهره دانش‌آموزان میزان دقت و تمرکز آن‌ها در آموزش و یادگیری را اندازه‌گیری کرده و با تحلیل داده‌های ثبت شده نمره‌ای از دقت را به دانش‌آموزان ارائه می‌داد.

حال گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که برخی از مدارس ابتدایی استان شیجیانگ به کمک یک هدبند هوشمند بر میزان تمرکز دانش‌آموزان نظارت کرده و در صورت عدم تمرکز معلمین متوجه موضوع شده و در جهت حل آن برمی آیند.

هدبند هوشمندFocus ۱ بر پیشانی تک تک دانش‌آموزان متصل شده و با کمک سنسور‌های الکتروآنسفالوگرافی (EEG) میزان توجه و دقت آن‌ها در کلاس درس را ثبت می‌کند. معلمین سطح توجه دانش‌آموزان را در صفحه‌ای مشاهده کرده و دانش‌آموزان بدون تمرکز را تشخیص می‌دهند.

این سیستم هوشمند پس از پایان کلاس، نام سه دانش‌آموز دقیق را معرفی می‌کند. این اقدام باعث تشویق کودکان برای حفظ تمرکز بیشتر در کلاس شده و گونه‌ای رقابت برای قرارگیری در لیست سه دانش‌آموز دقیق را در جمع کودکان شکل می‌دهد.

 

منبع: روزنامه ایران

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟