چندین ماه پیش کمپانی چینی nubia به منظور پر کردن شکاف ایجاد شده در بازار ساعت های هوشمند اقدام به ساخت یک فناوری با دو قابلیت مجزا کرد ونخستین گوشی هوشمند پوشیدنی در جهان را طراحی کرد و تا چند روز دیگر این محصول به بازارهای جهانی عرضه می شود و به نوعی کاربران با خرید این فناوری می توانند با یک تیر دو نشان زده یعنی همزمان صاحب یک گوشی ویک ساعت هوشمند می شوند


گوشی هوشمند Nubia Alpha دارای صفحه نمایش 4 اینچی بوده و به دلیل انعطاف زیاد آن به راحتی در مچ دست کاربران همانند یک ساعت وصل می شود. این دستگاه از پیام های متنی، پرداخت تلفن همراه و تماس های صوتی از طریق بلندگوی داخلی یا هدست بلوتوث متصل پشتیبانی کرده و همانند یک ساعت هوشمند، همانند یک ردیاب تناسب اندام عمل کرده و میزان ضربان قلب و تنفس کاربران را اندازه گیری می کند.


این فناوری دارای 1 گیگابایت رم و 8 گیگابایت حافظه داخلی بوده و یک دوربین 5 مگاپیکسلی در سمت راست با دو دکمه در کنار و یک سنسور در سمت چپ دارد. باتری 500 میلی آمپر دارای یک پین اتصال دهنده برای شارژ بوده و با هر بار شارژ کامل دو روز عمر مفید می کند. 


جیمز یان، مدیر تحقیقات بازار فناوری می گوید: پتانسیل رشد بخش های هوشمند پوشیدنی به وضوح بزرگتر از بخش سنتی گوشی های هوشمند بوده و در همین راستا به نظر می رسد این کمپانی چینی با درپیش گرفتن یک راه میانه گامی بلند را در دنیای فناوری بردارد.

علاقمندان به داشتن نخستین گوشی هوشمند پوشیدنی می توانند به وب سایت nubia مراجعه کرده و مدل 4G آن را با قیمتی برابر 520 دلار سفارش دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟