فوریه ۲۰۱۸: کمپانی اوبر و وایمو به دادگاه رفتند تا در مورد سرقت اسناد محرمانه درباره فناوری خودران یکدیگر را محاکمه کنند. درنهایت تاکسی آنلاین اوبر موافقت کرد تا در ازای پرداخت ۲۴۵ میلیون دلار قضیه را فیصله دهند.

مارس ۲۰۱۸: پروژه Maven گوگل لو رفت. گوگل شریک پنتاگون شد تا فناوری هوش مصنوعی را برای کشتن احتمالی انسان‌ها توسعه دهد. بسیاری از کارمندان گوگل به این قرارداد اعتراض کردند و گفتند حاضر به همکاری برای کشتن انسان‌ها نیستند. گوگل درنهایت انصراف از این پروژه را اعلام کرد.

مارس ۲۰۱۸: فیس‌بوک اعتراف کرد دیتای ۸۷ میلیون کاربر را به کمبریج آنالیتیکا فروخته است. رسوایی کمبریج آنالیتیکا باعث شد تا سؤالات زیادی درباره نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیس‌بوک مطرح شود.

آوریل2018: زاکربرگ به واشنگتن فراخوانده شده تا قبل از ادای شهادت در برابر کنگره به سؤالات پاسخ دهد.

جولای ۲۰۱۸: گوگل به‌دلیل انحصار در سیستم‌عامل اندروید ۵ میلیارد دلار جریمه شد.

اوت ۲۰۱۸: گفته شد گوگل روی پروژه Dragonfly کار می‌کند. این پروژه نسخه سانسور شده موتور جست‌و‌جوی گوگل در چین خواهد بود.

سپتامبر ۲۰۱۸: لری پیج مدیر آلفابت حاضر نشد در برابر جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا شهادت دهد.

سپتامبر ۲۰۱۸: ایلان ماسک مدیر تسلا موتورز برای بسته شدن پرونده درباره توئیتی که برای خصوصی شدن کمپانی خود نوشته بود، ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

اکتبر ۲۰۱۸: دیتای بیش از ۵۰۰ هزار عضو گوگل پلاس به‌دلیل باگ نرم‌افزاری لو رفت و در دسترس همگان قرار گرفت.

اکتبر ۲۰۱۸: گزارش‌ها نشان داد اندی روبین مبدع اندروید با دریافت ۹۰ میلیون دلار حاضر به ترک گوگل شده است اما واقعیت این بود که وی تعرض جنسی کرده بود و بی‌سروصدا و در قبال دریافت پول گوگل را ترک کرد. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟