اگرچه شرکت هوآوی این پیام را سریع حذف و پیامی دیگر را جایگزین آن کرد اما اسکرین شاتی که از این پیام گرفته شده بود، به سرعت در فضای مجازی چین دست به دست شد و برای دو کارمند مسئول این کار دردسر آفرید.

در گوشه پایین سمت راست این پیام توئیتری، دکمه «توئیتر برای آیفون» درج شده بود که موجب شد شرکت هوآوی حقوق و دستمزد این دو کارمند را کاهش دهد. این حادثه فقط چند روز پس از آن روی داد که هوآوی اعلام کرد 200 میلیون گوشی هوشمند در سال 2018 میلادی فروخته است.

شرکت چینی هوآوی در یک دوره چهار ماهه منتهی به پایان ماه آوریل سال 2018 نیز بیشتر از پیش‌بینی، نسبت به شرکت اپل گوشی فروخته بود. همچنین گفتنی است که سهام اپل هفته گذشته به دلیل کاهش فروش آیفون در چین 10 درصد کاهش یافت. ازسوی دیگر باید یادآور شد که توئیتر در چین مسدود است و دسترسی به سایت این رسانه اجتماعی امریکایی نیاز به سرویس VPN دارد که در چین غیرقانونی است. به هرحال تنش و رقابت میان شرکت‌های اپل و هوآوی از یک ماه پیش یعنی زمانی که «منگ وانژو» معاون مالی شرکت هوآوی در کانادا دستگیر شد، افزایش یافته و همچنان ادامه دارد. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟