اخیراً نیویورک تایمز نگاهی داشته به شرایط کارمندان رنگین پوست تسلا و نتیجه گرفته که اساساً فرقی نمی‌کند در تسلا کار کنید یا گوگل و در نهایت به‌عنوان یک رنگین پوست قربانی فشارهای نژادپرستی خواهید بود.

این گزارش از خلال مصاحبه با بیش از 20 کارگر به این نتیجه‌گیری رسیده است. کارگرانی که برخی از آنان گفته‌اند از ترس رفتارهای نژادپرستانه حاضر به شکایت کردن نیستند.

یکی از این کارمندان با نام مستعار دیاز، که امریکایی آفریقایی است می‌گوید: کافی است گشتی در کارخانه تسلا بزنید تا به‌عنوان یک سیاهپوست عباراتی مثل «هی پسر سیاه» را بشنوید. این اتهامات باعث شده که تسلا بسرعت واکنش نشان داده و بیانیه منتشر کند. تسلا در این بیانیه می‌گوید؛ «تسلا مخالف تمامی انواع تبعیض، از آزار و اذیت جسمی تا رفتارهای ناعادلانه است و ما در تلاش برای ارائه یک محیط کار قابل احترام برای همه کارکنان هستیم و برای جلوگیری از رفتارهای منفی بسرعت وارد عمل می‌شویم.»

بیش از این و طی سال گذشته نیز، سه کارمند سابق تسلا، پرونده‌ای را منتشر کردند که جزئیات آن در مورد سوءاستفاده‌های نژادپرستانه و توهین‌های مختلف می‌شد. این در حالی بود که آن بار نیز تسلا از اساس همه اتهامات را رد کرد. این شرکت در بیانیه جدید خود اظهار داشت: «هنگامی که به ما اطلاع داده می‌شود که کسی به استانداردهای ما توجه نمی‌کند ما بسرعت واکنش نشان می‌دهیم.»اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟