به گزارش رکنا، حالا نگاه محققان عرصه روباتیک به سوی این موضوع رفته که از روبات‌ها برای آموزش کارمندان شرکت‌ها، فروشندگان و... نیز استفاده شود.

در همین راستا، محققان استارتاپ سوئدی Furhat Robotics واقع در استکهلم، روباتی ویژه به‌نام Furhat را ارائه داده‌اند که به اسپیکرهای استریو، دوربین با زاویه باز، میکروفون‌های قوی و... مجهز است تا به‌عنوان مثال یک مشتری بدقلق را شبیه‌سازی کند. به این ترتیب کسی که می‌خواهد به‌عنوان فروشنده مشغول به کار شود ازطریق ارتباط گرفتن با این روبات، می‌تواند به‌صورت عملی نحوه برخورد مناسب با مشتری‌ها را آموزش ببیند.

ازآنجا که صورت این روبات قابل تغییر است کارمند یا فروشنده می‌تواند نحوه برخورد با یک کودک، زن یا مرد و حتی حیوانات خانگی را تمرین کند و آموزش ببیند. به گفته یکی از محققان این استارتاپ، در حال حاضرRabobank یکی از مشتریان این روبات در هلند است. کارمندان این مؤسسه طی ارتباط با این روبات، یاد می‌گیرند که چگونه خبرهای بد را به مشتریان خود انتقال دهند تا کمترین اثر بد روانی را داشته باشد. این گروه معتقدند کارجویان هم می‌توانند با انجام مصاحبه‌های شغلی با این روبات، بر ترس خود غلبه کنند. گفتنی است قیمت این روبات هنوز اعلام نشده است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

میترا جلیلی

آیا این خبر مفید بود؟