به گزارش دیلی میل، فناوری های بهداشتی و سلامتی به سیستم خدمات بهداشت ملی( NHS) فشار می آورد، زیرا سبب می شود افراد نگران سلامتی خود بی دلیل روانه مطب پزشکان و بیمارستان ها شوند.

طبق بیانیه رویال کالج جراحان انگلیس، گجت های نوین مانند فیت بیت برای رصد ورزش Sport کاربر، تست های شخصی سازی شده دی ان ای و اپلیکیشن های پیچیده سلامتی کاربران خود را در انبوهی از اطلاعات بهداشتی غرق می کنند.

این حجم عظیم از اطلاعات سبب می شود افراد ناخواسته نگران شوند و در نتیجه مراجعات غیر ملزوم به واحدهای اورژانس و مطب پزشکان عمومی بیشتر شود.

این انتقاد یکی ازچالش های مهمی است که مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس با آن باید دست و پنجه نرم کند. زیرا این وزیر گسترش فناوری را یکی از اهداف خود اعلام کرده است. اما ریچارد کر مدیر رویال کالج جراحان انگلیس معتقد است خدمات NHS نیازمند تغییراتی هستند تا از بیمارانی پشتیبانی کنند که با انبوهی از اطلاعات فناوری های تازه مواجه می شوند.

به گفته او قرار است در سال جاری گزارشی درهمین خصوص منتشر شود. در این گزارش هشدار داده شده هرچند فناوری های نوین فرصت های بهتری برای تشخیص و درمان بیماران فراهم می کند، اما از سوی دیگر بدون دلیل آنها را نگران می کند.

درهمین راستا افراد بیشتری به واحدهای اورژانس و مطب پزشکان عمومی مراجعه می کنند و نگران معنی اطلاعاتی هستند که برای آنها ارسال شده است.

البته در حال حاضر بیشتر افراد هنگامیکه بیمار می شوند یا علائمی عجیب را در بدن خود مشاهده می کنند، به پزشک Doctor مراجعه می کنند اما این روند به زودی تغییر می کند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

هلیا 7 ساله سمنان را به هم ریخت! + جزییات

پزشک جوان جان معلم قدیمی خود را نجات داد +تصاویر

فرو رفتن سیخ کباب به جمجمه پسر 10 ساله ! + عکس

ژل فاسد خنده را از زن زیبا دزدید! / قاضی تهرانی بررسی می کند

حسین و زن غریبه سرقرار بودند که تهمینه با شکم برآمده سررسید!

جوان مشهدی در مقابل عروس و داماد قربانی شد

علت مرگ فوتبالیست تیم ملی مشخص شد

انتشاراولین عکس از معشوقه مرد قصاب!/ او شوهر زن بی حیارا کشت!+گفتگو

اقدام شنیع 9 پسر با دختر 14 ساله همسایه در خرابه!

قاسم با دوربین جاسوسی از زن و دختر رییس فیلم خصوصی گرفت! /راز وحشتناک ویلا!

دستشویی‌های ایستاده در قم ! +تصاویر

اقدام شنیع فرناز حسود برای بهاره! / پسری که بازی شومی خورد!

شوهر خانم مهندس هر دفعه با زن جدیدی می پرید! + عکس دادگاه

رضا 16 ساله خواب بود که پسرعمویش بی حیایی کرد! + عکس

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟