وزیر ارتباطات در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

کدخبر: 405428 2

رکنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که طبق توضیحات وزیر ارتباطات در جلسه امروز این کمیسیون، ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ طی شش ماه گذشته توسط بیش از ۹۰۰ هزار مهاجم علیه کشور شناسایی شده است.

علی نجفی خوشرودی در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این جلسه، سوال نصرالله پژمانفر نماینده مشهد از آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با این موضوع که با توجه به دستور قضایی صادرشده مبنی بر اعمال مسدودسازی (فیلترینگ) اپلیکیشن‌ تلگرام Telegram از اردیبهشت‌ماه، علت دور زدن مسدودسازی تلگرام توسط نرم‌افزارهای داخلی همچون هاتگرام و طلگرام (تلگرام طلایی)، مطرح شد.

وی توضیح داد: پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص پوسته‌های غیررسمی تلگرام بود مبنی بر اینکه تصمیم‌گیری در خصوص فعالیت یا ادامه آن یا ممانعت از آن در مرکز ملی فضای مجازی صورت می‌پذیرد و طبیعتا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقشی در تصمیم‌گیری آن ندارد. در نهایت نماینده سوال‌کننده از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال به صحن ارجاع شد.

نجفی خوشرودی ادامه داد: همچنین در این جلسه کمیسیون به بررسی موضوع امنیت در فضای مجازی و اقدامات صورت‌گرفته در جهت بومی‌سازی شبکه‌های پیام‌رسان داخلی با حضور وزیر ارتباطات پرداخت. وزیر گزارشی از اقدامات و برنامه‌های آن وزارت در حوزه‌های مربوطه از قبیل تقویت شبکه ملی اطلاعات و کاهش آسیب‌پذیری و مقابله با تهدیدات در فضای مجازی ارائه کرد. بر اساس توضیحات ارائه‌شده ۲۵ میلیون حمله سایبری و ۶۵۰ مورد نفوذ طی شش ماه گذشته توسط بیش از ۹۰۰ هزار مهاجم علیه کشور شناسایی شده است.

به گفته وی وزیر ارتباطات اقدامات این وزارت‌خانه در راستای اجرای سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، ساماندهی سیم‌کارت‌های تلفن همراه، اینترنت کودکان و نوجوانان و غیره را مطرح کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت که اعضای کمیسیون نقطه‌نظرات خود پیرامون این موارد را مطرح کردند که از جمله آن اهمیت حمایت مؤثرتر از پیام‌رسان‌های داخلی، ضرورت تقویت سرویس و خدمات پیام‌رسان‌های داخلی، مدیریت و نه تحدید خدمات اطلاع‌رسانی بود.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

این دختر زیبا ملکه تمساح هاست! + عکس وحشتناک

مردان بی حیا به زن دوستشان هم رحم نکردند!

فاطمه پنهانی داخل خانه سعید متاهل رفت !

اینستاگرام مرد گمشده اسلامشهری را نزد خانواده اش بازگرداند! + عکس

اسامی 89 دانش آموز در دفترچه خاطرات مرد شیطان صفت یاسوج!

زنده ماندن مردی که سرش از تنش جدا شد!

این 2 باجناق را می شناسید؟! / آنها تهران را به هم ریختند! + عکس

78 نفر در یک روستای چابهار مبتلا به ایدز هستند !

دلار همانند پلاسکو در چهارراه استانبول فرو ریخت

پرونده سیاه یک زن و 4 مرد به جرم فروش محصولات جنسی غیر مجاز در تهران

تجاوز وحشیانه به زن 40 ساله توسط دوستان شوهر

تجاوز  به پسر 8 ساله توسط 2 مرد دست فروش متروی تهران +عکس

ناگفته های شوم دختر 16 ساله از خوابیدن اجباری با یک سگ + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها