رکنا: این اختراعات که دست ساز بشر در عصر کنونی است زندگی انسان را راحت تر کرده است.

محققان در سراسر جهان اختراعات مختلفی را داشته‌اند که این اختراعات زندگی جوامع بشری را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اختراعاتی‌ که هر روزه در سراسر جهان توسط محققان‌ مختلف‌ انجام می‌گیرد به پیشرفت زندگی جوامع بشری کمک شایانی می‌کند در این بسته خبری به معرفی چند اختراع مهم و کاربردی‌ می‌پردازیم‌.

چراغ شناور بر روی میز

محققان‌ دانشگاه‌های خارجی‌ موفق به طراحی‌ لامپی‌ شده‌اند که با سیستم‌ اینترنت‌ بدون سیم‌ بر روی یک تخته‌ چوب شناور می‌ایستد این چراغ‌ به یک آهن‌ربا مجهز است و از ویژگی‌های منحصربه فرد‌ این وسیله کم مصرف بودن آن است؛ یعنی شش ساعت مداوم می‌تواند روشن بماند و همچنین عمری 22 ساله دارد.

پیراهنی که مثل بخاری عمل می‌کند

مخترعان دانشگاه‌های خارجی کاپشنی‌ را تولید کرده‌اند که به تجهیزات گرمایی مجهز است و در قفسه‌ سینه و پشت این کاپشن‌ سنسور‌های هوشمندی‌ برای گرم کردن بدن وجود دارد همچنین شما می‌توانید از طریق برنامه‌هایی‌ که بر روی تلفن‌ همراهتان‌ نصب می‌شود میزان گرمای مورد نظر خود را تنظیم‌ کنید.

دستگاهی که در چند ثانیه محیط را تمیز می‌کند

بسیاری از افراد نگران میکروب‌هایی هستند که بر روی سطوح مختلف وجود دارد اما به تازگی‌ محققان دستگاهی‌ را طراحی کرده‌اند که به کمک UV می‌تواند باکتری‌های موجود بر روی سطوح مختلف را از بین ببرد؛ این دستگاه آرزوی تمام بانوان را برآورده‌ می‌کند زیرا بانوان همیشه به دنبال محیطی پاکیزه‌ هستند.

تلفن همراهی که 3 صفحه مجزا‌ دارد

به تازگی‌ گوشی موبایل‌ هوشمندی‌ اختراع شده است که به 3 صفحه نمایشی منحصربه‌فرد‌ مجهز است؛ این سه صفحه بر روی تلفن‌ همراه به یکدیگر‌ پیوسته‌ هستند و کار خود را انجام می‌دهند برای مثال صفحه‌ کیبورد‌ این تلفن همراه در پشت صفحه نمایش قرار دارد و هر یک از کاربران می‌توانند در هر یک از صفحات این تلفن همراه با یک نرم‌افزار مخصوص کار کنند.

هد‌فون مترجم به بازار Store آمد

شاید برای شما هم پیش‌ آمده باشد که طی سفرهای مختلف‌ به کشورهای گوناگون‌ به مترجم نیاز داشته باشید اما نتوانید‌ مترجمی‌ را با خود به سفر ببرید‌ و همچنین بسیاری از دستگاه‌هایی که کار ترجمه را انجام می‌دهند به اینترنت‌ احتیاج‌ دارند اما به تازگی‌ دستگاهی‌ اختراع شده است که همانند یک هدفون‌ بدون هیچگونه‌ اینترنتی‌ در گوش قرار می‌گیرد و کار ترجمه را انجام می‌دهد.

باتری‌های خورشیدی که نیاز شما را برطرف‌ می‌کنند

شارژرهای‌ قابل حمل و کوچک در چند سال گذشته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده‌اند اما این شارژرها‌ هم گاهی نیاز دارند که خود به کمک برق شار‌ژ شوند اما شاید همیشه به نیروی الکتریسیته‌ دسترسی نداشته باشیم لذا یکی از شرکت‌های تولیدکننده شارژر‌، باتری‌های کوچکی‌ را تولید کرده که با نیروی خورشید کار می‌کند و برای هر بار شارژ‌ آنها کافی است شارژر‌ را در مقابل نور خورشید قرار دهید تا آن باتری‌ بطور کامل شارژ‌ شود.

بسیاری از افرادی که برای خوردن غذا به رستوران می‌روند دوست دارند از ارزش غذایی خوراکی های رستوران آگاه شوند؛ برای همین منظور به تازگی اسکنری‌ به بازار آمده است که با قرار دادن آن بر روی غذایی‌ که درون بشقاب‌ قرار دارد اطلاعات تغذیه‌ای غذا را به دست می‌آورید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها