رکنا:گوگل در تلاش برای ارتقای امنیت حساب های کاربری خدمات مختلف خود، از نسخه جدیدی از قابلیت های سرویس Security Checkup رونمایی کرده است.

به گزارش انگجت، ابزار یادشده از این پس به جای طرح مجموعه ای از سوال ها برای پی بردن به میزان امنیت هر حساب کاربری، نقاط ضعف مربوط به تنظیمات حساب های کاربری گوناگون را به طور خودکار شناسایی می کند و این موضوع را به کاربران تذکر می دهد.

این امر به معنای حذف برخی خدمات امنیتی قبلی گوگل مانند نمایش علامت های کنترل سبز، زرد و قرمز برای تشریح میزان امنیت حساب های کاربری یا فرایند تایید حساب دومرحله ای نیست و صرفا تلاش شده تا کاربر بدون هیچ گونه پیچیدگی از مشکلات و حفره های حساب امنیتی خود در گوگل که ممکن است به افشای اطلاعات وی و سرقت Stealing آن توسط هکرها منجر شود، مطلع گردد.

علاقمندان به استفاده از این خدمات باید به آدرس http://g.co/securitycheckup مراجعه کرده و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنند. پس از این کار مشکلات و آسیب پذیری های احتمالی در قالب فهرستی به نمایش درمی آید. در غیر این صورت به کاربر اعلام می شود که مشکل خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها