شرط تایر سازان برای کاهش قیمت لاستیک

قیمت لاستیک / مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایر در مورد تأثیر کاهش نرخ ارز بر کاهش قیمت تایر اظهار داشت:‌ در صورتی که قیمت تمام شده تولید تایر کاهش یابد، قیمت این محصول نیز کاهش خواهد یافت.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت‌های فروش کارخانه‌های تایرسازی مربوط به مصوبه قیمت‌گذاری خرداد ماه است که در خرداد نیز اسناد مربوط به قیمت تمام شده تولید در اول سال مورد ارزیابی قرار گرفته بود، یعنی قیمت فعلی تایرها بر اساس قیمت تمام شده ابتدای سال محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید تایر از ابتدای سال تا کنون،‌ گفت: بیدوایر یکی از مواد اولیه تولید تایر است که اول سال کیلویی 9900 تومان خریداری می‌شد اما حالا با قیمت 23600 تومان خریداری می‌شود. همچنین SBR که یک محصول پتروشیمی است اول سال کیلویی 10 هزار تومان عرضه می‌شد اما حالا قیمت آن به کیلویی 40 هزار تومان رسیده است.

سخنگوی انجمن تایر تأکید کرد: برای کاهش قیمت تایر باید قیمت زنجیره تولید کاهش یابد، هر وقت قیمت مواد اولیه پایین بیاید قیمت محصول تایر نیز کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: اخیراً یکی از شرکت‌های تایرساز ارز نیمای مورد نیاز خود را با قیمت 27 هزار تومان خریداری کرد، برای تولید نیازمند تهیه ارز نیما هستیم و کاهش نرخ ارز اسکناس تأثیری در قیمت تمام شده تولید ندارد.

تنها تأکید کرد: اقتصاد کشور دچار مشکل شده که باید در همه زنجیره تولید، این مشکل برطرف شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟