یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن کود شیمیایی توزیع شد/ ۲۰ درصد بیشتر از سال قبل

شرکت مادر تخصصی خدمات حمایتی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به گزارش| قصه پرغصه این روزهای کشاورزان/ افزایش سرسام‌آور قیمت انواع نهاده‌های کشاورزی/ ‌وزیر جهاد کشاورزی ‌کجاست؟جوابیه ای صادر کرد که شرح آن در ذیل مطلب آمده است.

با سلام و احترام

پیرو خبر درج در تاریخ 3 آبان با تیتر «گزارش قصه پرغصه این روزهای کشاورزان» در سایت شایسته است دستور فرمایید جوابیه ذیل را در اسرع وقت درهمان بخش وب سایت عینا درج گردد.

جوابیه:

توزیع کود اوره به طور منظم در سراسر کشور در جریان است و هیچ گونه در حال حاضر کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.

روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در واکنش به مطلب مندرج در مورخ 3 خرداد ماه 99 اعلام می دارد که: از مقدار حدود یک میلیون هشتصد هزار تن سهمیه کود اوره که توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین و جهت اجرا به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ابلاغ شده است تاکنون حدود 64 درصد این مقدار (حدود یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن) توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از شرکت های پتروشیمی داخلی تامین و از طریق کارگزاران توزیع نهاده‌های کشاورزی بین کشاورزان در کلیه استان‌های کشور توزیع شده است. این مقدار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 20 درصد و نسبت به میانگین ده ساله 43 درصد افزایش یافته است.

در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه نیز لازم به ذکر است که این کودها مطابق برنامه در کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان عزیز هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟