بسته ویژه مشوق‌ های تعرفه‌ ای و سرمایه‌ گذاری / تخفیف 100 درصدی برای کالای صادراتی و ترانزیتی

فرهاد منتصر کوهساری درباره تخفیف ها و تسهیلات ارائه شده به صاحبان کالا و سرمایه گذاران در بنادر کشور، اظهار کرد: در راستای حمایت از بخش خصوصی؛ 16 بند مدنظر قرار گرفته که اولین بند آن مربوط به صنعت بانکرینگ است، تمامی واحدهای شناور سوخت رسان که منحصرا به امر سوخت‌رسانی مبادرت می‌کنند صددرصد در حقوق و عوارض و هزینه لایروبی مشمول تخفیف می شوند.
وی ادامه داد: تمامی شناورهای رو-رو در بنادر شمالی کشور؛ 80 درصد تخفیف در حقوق، عوارض و هزینه، تمامی شناورهای زیر GT1000 با مالکیت ایرانی در جنوب کشور؛ مشمول 50 درصد تخفیف در حقوق و عوارض، تمامی شناورهای ساخته شده در مجتمع‌های کشتی‌سازی مشمول صددرصد تخفیف در حقوق و عوارض، تمامی شناورهای کانتینربر در بنادر شمالی و جنوبی کشور؛ مشمول 25 درصد تخفیف در حقوق، عوارض و هزینه توقف و نیز تمامی شناورهای ایرانی متردد به بنادر شمالی و جنوبی کشور؛ مشمول 10 درصد تخفیف در حقوق، عوارض و هزینه می شوند.

وی با اشاره به اینکه کشتی‌های مسافری، بار-مسافر و کروز اعم از ایرانی و خارجی با سفرهای داخلی و بین‌المللی؛ مشمول 90 درصد تخفیف در حقوق، عوارض و هزینه می‌شوند، بیان کرد: کالاهای صادراتی در تمامی بنادر کشور؛ مشمول صددرصد تخفیف در عوارض و 25 درصد تخفیف در هزینه ها هستند و برای کالاهای ترانزیتی نیز صددرصد تخفیف در عوارض و 50 درصد تخفیف در هزینه ها مدنظر قرار گرفته شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه برای تمامی شناورهای حامل کالاهای اساسی و کاپوتاژها در بنادر مبدا و مقصد؛ تخفیف 50 درصد در حقوق، عوارض و هزینه ها لحاظ شده است، گفت: برای شناورهای متردد بین بندر شهیدکلانتری و شهیدبهشتی به منظور بارگیری کانتینرهای صادراتی و ترانزیتی صددرصد تخفیف در هزینه شیفتینگ (هزینه جابجایی) لحاظ شده است.

منتصر کوهساری تاکید کرد: مدت معافیت کالاهای مواد معدنی در بندر شهیدبهشتی چابهار به مدت 3 ماه از تاریخ ورود به بندر در نظر گرفته شده است و میزان تخفیف برای هزینه THC (هزینه تخلیه و بارگیری کانتینر) و خدمات جانبی 10 درصد خواهد بود. کانتینرهای یخچالی در بنادر شمالی و جنوبی وارداتی مشمول 20 درصد تخفیف در THC هستتند. همچنین کانتینرهای یخچالی در بنادر شمالی و جنوبی صادراتی در مجموع مشمول 45 درصد تخفیف در THC هستند.

وی گفت: بسته مشوق های تعرفه ای و سرمایه گذاری در بندر شهیدبهشتی چابهار شامل تخفیف 80 درصدی در بخش حقوق و عوارض، تخفیف تا سقف 80 درصدی در بخش هزینه توقف، تخفیف تا سقف 60 درصدی در بخش هزینه راهنمایی و یدک کشی و نیز تخفیف تا سقف 90 درصدی در بخش هزینه THC است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟