بازداشت سارق خودرو در تهران/ امیر اعتراف کرد

سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند"  بیان داشت: ساعت 2 بامداد هفدهم آبان ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده خیابان خاوران به یک دستگاه خودرو پراید به همراه راننده مظنون شده که با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد دارای سابقه سرقت از کلانتری 147 گلبرگ می باشد.

به گزارش رکنا، وی عنوان کرد: کارآگاهان با هماهنگی مرکزپیام و استفاده از علائم هشدار دهنده به راننده خودرو سرقتی دستور توقف داده؛ لیکن وی پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت و حرکات مخاطره آمیز وارد بزرگراه مسیر شمال به جنوب می شود که در حین فرار به صورت عمد جهت مسدود نکردن خیابان به چندین دستگاه خودروی در حال حرکت ایجاد خسارت و باعث رعب و حشت شهروندان می شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان جهت هشدار و به منظور جلوگیری از خسارت های بیشتر با رعایت قانون بکارگیری سلاح و حقوق شهروندی اقدام به شلیک تیر هوایی نموده اما راننده خودروی پراید کماکان بدون توجه به هشدارها وارد بزرگراه بعثت غرب گردیده و با حرکات مارپیچ و مخاطره آمیز در بین خودروها همچنان باعث رعب و وحشت خودروهای عبوری می شود.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی افزود: در ادامه پس از گذشتن چندین خیابان فرعی وارد خیابان شهرزاد شده که در این لحظه افسراکیپ در موقعیت مناسبی جهت جلوگیری از خسارت های بیشتر اقدام به شلیک تیر به سمت لاستیک های عقب خودرو کرده که مورد اصابت قرار می گیرد لیکن راننده خودروی مسروقه با همان وضعیت نقص فنی به فرار بر روی رینگ ادامه داده و به علت عدم کنترل خودرو با پل عابر پیاده برخورد و متوقف می شود.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: راننده سریعا به صورت پیاده متواری که با هوشیاری اعضای اکیپ پس از طی مسافتی متهم به اسم امیر دستگیر می گردد . نهایتاً خودرو به پارکینگ منتقل و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی تهران شد.

آیا این خبر مفید بود؟