کلاهبرداران رسید ساز جعلی بازداشت شدند

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" اظهار کرد: مدتی قبل مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه 7 تهران از سرقت تلفن همراهش اعلام شکایت کرد پرونده با توجه به موضوع و شیوه جرم برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

به گزارش رکنا، وی افزود: شاکی در تحقیقات به کارآگاهان گفت، تلفن همراهم را در سایت معتبری برای فروش گذاشته بودم که مرد جوانی با من تماس گرفت و خواستار تلفن همراهم شد. آدرس منزل را به او دادم و مرد جوان سوار بر خودرویی به مقابل خانه ام آمد.پس از صحبت بر سر قیمت از من آدرس دستگاه عابر بانک نزدیک خانه مان را پرسید و بعد از چند دقیقه با برگه واریز وجه به سراغم آمد.پیامکی از بانک برایم نیامد که نشان دهد پول واریز شده اما او گفت به خاطر تعطیلی پیامک نمی آید. اما ساعتی بعد پیامک خرید که برایم آمد متوجه شرم که هیچ پولی به حساب واریز نشده و به این طریق گوشی تلفن همراهم سرقت شده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران توضیح داد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان با شکایت های مشابه مواجه شدند. در تمامی پرونده ها، متهمان در سایت های آگهی فروش با فروشندگان شخصی یا خانگی که قصد فروش لوازم شخصی خود را داشتند قرار ملاقات حضوری گذاشته ضمن اینکه زمان قرار در روزهای تعطیل یا ساعات بعد از ساعات اداری با اکیپ 3 یا 4 نفری به محل قرار رفته و پس از توافق قیمت از فروشنده نشانی نزدیکترین عابر بانک را خواستار می شدند.

پس از آن از زباله های عابر بانک یک نمونه رسید بانکی برداشته و با دستگاه قبض زنی که همراه داشتند یک قبض جدید با مشخصات لازم تهیه و چاپ میکردند. دقایقی بعد متهمان به در منزل فروشنده حاضر و رسید جعلی را ارائه می کردند و با توجه به اینکه فروشنده منتظر پیامک بانکی خود میشد با عنوان این که پیام های بانکی در این ساعت گاهی دیر میاد و باتوجه به رسید بانکی، فروشنده کالا را تحویل انها می داد. متهمان بعد از سرقت کالا، چند روز بعد همان کالا را در فضای مجازی با قیمتی پایین تر به فروش می رساندند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با برملا شدن این موضوع،کارآگاهان اداره ۱۴ با انجام تحقیقات پلیسی مخفیگاه تبهکاران را در محدوده جنوب تهران را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائس، متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ تقی پور در پایان گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی از اموال سرقتی، یک دستگاه قبض زنی و تعدادی سیم کارت کشف شد. تحقیقات در خصوص شناسایی سایر مال باختگان احتمالی این پرونده از سوی کاراگاهان اداره  ۱۴ پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟