جزئیات جدید درخصوص سرمایه گذاران بورسی از زبان وزیر

«فرهاد دژپسند»، وزیر اقتصاد، در حاشیه جلسه هیات دولت درباره نوسانات بازار بورس گفت: شرایط بازار سرمایه و بورس متناسب با شرایط کلی اقتصاد است. ما یک دوره رونق و شرایط خوبی داشتیم اما چند هفته‌ای است که نوسان بیشتر شده است. بارها از من سوال می‌کنند که چه اتفاقی افتاده، که یک روند خوب و رو به رشد، با نوسان مواجه شده است. نوسان در ذات بورس است. فعالان بورس باید میان مدت و بلند مدت را در نظر بگیرند اما نکته‌ای که خیلی نیاز به توجه دارد، این است که در شرایط فعلی که شرکت‌های بورسی رشد واقعی‌شان در مردادماه بالغ بر دو درصد بوده برای این است که، این شرکت‌ها بررسی شده بودند و بعد به بورس آمدند. ما در بازار سرمایه در همین مدت بهترین مصوبات را از نظر مصوبه دولت و مجلس، اخذ کردیم.

او افزود: خوشبختانه مقرراتی وضع شده که فعالیت در بورس را با رونق، مواجه کند. به نظر من این شرایط به فضای روانی و احساس نگرانی که سهام‌داران دارند، برمی‌گردد. باید حساب و کتاب مبنای کار باشد و در بازار سرمایه حساب و کتاب خیلی جدی است.

وزیر اقتصاد بیان کرد: ما می‌خواهیم منافع خود را به حداکثر برسانیم و اگر به درستی این کار را انجام دهیم، در مسیر حداکثر شدن منابع جامع می‌رویم. یادمان باشد منابع که به بورس می‌رود به سرمایه‌گذاری و تولید، خیلی کمک می‌کند. یک نگرانی دیگری مطرح شده بود توسط برخی از سهامداران که مثلا ما اگر امروز نرویم ممکن است فردا اوضاع بدتر شود. من این سوال را دارم که اگر امروز بروید فردا بهتر شود، می‌خواهید چکار کنید؟ همین امروز تابلو را نسبت به دیروز ببینید. امروز میزان رنگ سبز باکس‌ها و جعبه‌ها بیشتر از دیروز است. بنابراین کسانی که دیروز فروختند ضرر کردند. بورس محاسبات لحظه‌ها نیست محاسبات دوره‌ها است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟